Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez wewiora22 » 26 stycznia 2011, 22:11

powiedz mi Novi jakim Kole polujesz??:) fakt w szkole nie wielu rzeczy uczą:) dodatkowo mylistwo jest tylko hobbym nie wielu ludzi, więc inni nie maja o tym wiekszego pojęcia:)
Avatar użytkownika
wewiora22
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 stycznia 2011, 23:44
Lokalizacja: Łęczyca/ Szczytno

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 26 stycznia 2011, 22:27

Myślistwo to nie jest ani hobby ani sport. To jest specyficzna gałąź gospodarki. Tylko niewiele osób jest tego świadomych.
Hobbystycznie to można sobie znaczki zbierać, sportowo grać w piłkę (i to tez tylko na pewnym poziomie - dalej to juz interesy)
Wyobraź sobie że nagle z dnia na dzień myśliwi przestają polować. Oczywiście że to nie możliwe ale spróbuj wyobrazic sobie jakie by miało to skutki?
Jeżeli ludzie przestana zbierać znaczki to nie będzie to miało żadnego znaczenia. Jeżeli przestaną grac w golfa tez się nic nie stanie. Ciekawe za to co by się stało z ceną pieczywa gdybyśmy nagle stwierdzili że ten geniusz od książeczek ma racjei nam z tym polowaniem źle.

Wewiórka, jakie to ma znaczenie w jakich kołach poluje? Nazwy i tak ci nic nie powiedzą. No chyba ze chcesz na polowanie - ale to po egzaminach - zapraszam.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez szymon » 26 stycznia 2011, 23:57

novi napisał(a):Ludzie nie maja o łowiectwie pojęcia bo w szkole o tym nie uczą

A widzisz! Czyli jednak dałoby się coś z tym zrobić i nawet byłoby warto? Tylko trzeba te sto tysięcy myśliwych zmobilizować do podpisania się pod listy i może trochę w sejmie polobbować. Że o przygotowaniu projektu ustawy nie wspomnę. Zajęło by to parę lat ale od czegoś trzeba zacząć. Jak można zgłosić projekt ustawy nakazujący myśliwym ganiać zdziczałe psy i wprowadzić religię do szkół, to chyba tym bardzie można przemycić coś naprawdę ważnego. :lol: Oczywiście nie ma wątpliwości, że do tego potrzeba kilku upartych złotoustych i paru lat nagabywania i trąbienia w kółko tego samego. Ale jak się o tym nie mówi to się nigdy nic nie zmieni. Z wypowiedzi myśliwych i kandydatów na myśliwych wynika, że oni często sami nie wiedzą po co to łowiectwo jest. Czyta się o dokarmianiu i pracy w łowiskach ale to do nikogo nie przemawia bo "dokarmiasz, żebyś potem miał do czego strzelać", "pracujesz bo masz potem z tego wymierne korzyści jak działkowiec z pracy w ogródku", "hobby", "zabawa"... W opinii ogółu do tego się to sprowadza - do tak zwanej "krwawej zabawy degeneratów".
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 27 stycznia 2011, 11:47

Czy byłoby warto to ja tego nie wiem. W ZSRR to nawet zmieniono bieg rzek - Amu Darii i Syr Darii.
W projekcie ustawy to sobie można wszystko projektować :) Ja tam nie zamierzam niczego odławiać :) Wygodny jestem. Chwytanie przestępców to robota dla policji wiec we wszystkich przypadkach wzywałbym policje celem odłowienia pieska i przekazania do schroniska :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez artek » 30 stycznia 2011, 17:43

Jestem w łowisku przed wieczorną zasiadka widzę koza,jęzor po ziemię a za nią dwa psy,łapię telefon i dzwonię po policję :lol: Tłumacze panu policjantowi co jest na rzeczy no i gdzie jestem :roll: Oczywistym jest to,że robię to co by zrobił prawie każdy myśliwy na moim miejscu :!:
Avatar użytkownika
artek
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23 marca 2008, 10:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 30 stycznia 2011, 17:54

artek napisał(a):Oczywistym jest to,że robię to co by zrobił prawie każdy myśliwy na moim miejscu :!:


Nie bardzo! Twoja wypowiedz jest tak niesamowita ze obstawiam że zrobiłes ...siku :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez artek » 30 stycznia 2011, 18:06

Zanim coś napiszesz to pomyśl jak potrawisz 8)
Avatar użytkownika
artek
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23 marca 2008, 10:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 30 stycznia 2011, 18:59

Masz dobrze przyswojone zwroty forumowe :) Niestety tylko przyswojone.
Zrobiłeś coś więcej niż siku?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez PASJONAT-HB » 31 stycznia 2011, 23:42

Witam!
Miałem przerwę z wizytami na forum, a czytając posty w tym temacie widzę, że " na zachodzie, bez zmian".
Zabawa na całego, brakuje mi tylko STARYCH WYJADACZY np. pana kol. dr Latoszka itp.
Pozdrawiam - fascynująca dyskusja :-)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez PASJONAT-HB » 1 lutego 2011, 00:11

"dr. Latoszka" - przepraszam!
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 1 lutego 2011, 14:05

PASJONAT-HB napisał(a):" na zachodzie, bez zmian".


A czego ty się spodziewałeś?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez PASJONAT-HB » 1 lutego 2011, 15:19

"UTOPiii" - gdzie na zadane pytanie odpowiada się zgodnie z tematem, nawet więcej - " WIEM " to piszę i zastanawiam się "CO" piszę, lub przedstawiam własne doświadczenia i poglądy, odmienne, może nawet błędne, a nie mieszam zawodników z błotem tylko dlatego, że im się wydaje, że " WIEDZĄ" a, ja mam ubaw.
Pozdrawiam.
Ps. " śmiech to zdrowie, ale bez przesady, bo można się posi....ć "
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 1 lutego 2011, 18:57

Nie wiem o co ci chodzi. Przecież wszyscy mówią na temat.

?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez PASJONAT-HB » 2 lutego 2011, 10:46

Czasami się udaje :D !
Pozdrawiam.
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Myśliwi opisani w programie TVN: 'UWAGA'

Postprzez novi » 2 lutego 2011, 11:19

Nie
PASJONAT-HB napisał(a):Czasami się udaje

Tylko to naturalna kolej rzeczy... tematy zmierzają w kierunkach które są bardziej interesujące :)

Weźmy twój przykład, na "dzień dobry" nie zająłeś stanowiska w temacie natomiast poruszasz problem zupełnie odmienny.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości
cron