Ochrona Zasobów Leśnych

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Ochrona Zasobów Leśnych

Postprzez Iwan21 » 10 lutego 2011, 18:51

Witam!

Jestem tutaj nowy, więc na początku chciałbym serdecznie powitać brać łowiecką. Studiuję obecnie leśnictwo, specjalność Ochrona Zasobów Leśnych na UR w Krakowie. Studia te wybrałem, bo innej pracy dla siebie po prostu sobie nie wyobrażam. Jestem dopiero po pierwszej sesji, a już wiem, że to była najlepsza decyzja w życiu. Wspaniali ludzie, świetni wykładowcy do który na prawdę ma się szacunek. Postanowiłem napisać, gdyż mam do Was kilka pytań. Po pierwsze, czy są jakieś ulgi/udogodnienia dla leśników jeśli chodzi o przyjęcie do PZŁ? Jeśli tak to jakie? Jeszcze jedno pytanie, może nie stricte z myślistwem związane- mianowicie jak wygląda perspektywa pracy po mojej specjalności? Chodzi mi tu o Parki Narodowe, Instytuty Badawcze, OHZ itp.

Bardzo dziękuje za odpowiedzi,
Iwan
Iwan21
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 lutego 2011, 18:36

Re: Ochrona Zasobów Leśnych

Postprzez szymon » 10 lutego 2011, 20:16

Specjalistą nie jestem ale o ile mam aktualne informacje, to możesz być zwolniony ze stażu w kole.
Jeśli chodzi o pracę dla LP, to bez znajomości ciężko nawet załatwić sobie staż. Przynajmniej tak było dwa lata temu. O parkach, instytutach czy OHZtach nie mam żadnych potwierdzonych informacji.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Ochrona Zasobów Leśnych

Postprzez =wolf= » 11 lutego 2011, 13:50

Absolwenci i uczniowie szkół leśnych są zwolnieni ze stażu.
Avatar użytkownika
=wolf=
 
Posty: 134
Dołączył(a): 23 stycznia 2010, 20:49
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ochrona Zasobów Leśnych

Postprzez Iwan21 » 11 lutego 2011, 23:19

uczniowie? A nie trzeba czasem mieć ukończono technikum leśnego/być inżynierem leśnictwa?
Iwan21
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 lutego 2011, 18:36


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości