Martwe ptaki

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Martwe ptaki

Postprzez Janik133 » 13 kwietnia 2011, 21:58

Witam. Dzisiaj wieczorem wybrałem się na spacer do lasu, aby odstresować się trochę po egzaminach i gdy zmierzałem w stronę zwyżki na której lubię sobie czasem posiedzieć i porozmyślać, moją uwagę zwróciła dziwna brązowa plama na polu. Gdy do niej doszedłem okazało się że to pół żywy, najprawdopodobniej błotniak stawowy młody ok. 2 letni. Zaraz po tym zadzwoniłem do kolegi który skończył szkołę leśną w Bałtowie i ma kolegów sokolników, aby pomógł mi jakoś uratować tego biednego ptaka, niestety zanim dojechał ptak zdechł, lecz gdy szliśmy do tego błotniaka sto metrów wcześniej znaleźliśmy martwego jastrzębia ok 4-5 letniego miał on rozpiętość skrzydeł ok 1,5 m. I właśnie bardzo zastanawia mnie co spowodowało śmierć tych pięknych ptaków, jeśli ktoś wie proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie, dodam jeszcze że obok błotniaka leżał obrany już z piór gołąb, który był najprawdopodobniej spożyty przez tego ptaka, lecz nie był on na pewno oskubany z pierzy na miejscu jego zgonu. Co o tym myślicie, czy mogła to być próba otrucia przez jakiegoś z miejscowych gołębiarzy strzegącego swoich ptaków ?

Darz Bór.
Janik133
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 stycznia 2010, 20:53
Lokalizacja: Kajetanów k.Iłży

Re: Martwe ptaki

Postprzez szymon » 13 kwietnia 2011, 22:12

Jeżeli ktoś może coś na ten temat powiedzieć, to na pewno nie ludzie, którzy tych ptaków na oczy nie widzieli. Cóż komu po domysłach. Ty je widziałeś, mogłeś dokładnie obejrzeć czy nie ma jakichś uszkodzeń ciała, mogłeś i nadal możesz zanieść próbki do weterynarza lub zgłosić sprawę do Sanepidu (czy gdzie się to tam zgłasza), żeby ktoś wykonał odpowiednie badania. My to możemy najwyżej pogdybać, z czego nic pożytecznego nie wyjdzie.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Martwe ptaki

Postprzez Janik133 » 14 kwietnia 2011, 19:01

Ptaki oglądałem i żaden nie ma uszkodzeń typu złamane skrzydło itp. ani nie ma także żadnych śladów żeby ptak był postrzelony czy coś podobnego.
Janik133
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 stycznia 2010, 20:53
Lokalizacja: Kajetanów k.Iłży

Re: Martwe ptaki

Postprzez Janik133 » 14 kwietnia 2011, 19:07

A z tym sanepidem, czy czymś podobnym to sporo zachodu więc raczej nie będę tego nigdzie zgłaszać. Napisałem tu po prostu ten post bo chciałem się dowiedzieć od was czegoś na ten temat, myślałem że może ktoś już spotkał się z takim lub podobnym przypadkiem.
Janik133
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 stycznia 2010, 20:53
Lokalizacja: Kajetanów k.Iłży

Re: Martwe ptaki

Postprzez szymon » 14 kwietnia 2011, 21:15

Każdy przypadek, nawet pozornie podobny, może być zupełnie z innej beczki.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 70 gości