PRZYSTRZELIWANIE broni?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

PRZYSTRZELIWANIE broni?

Postprzez wuju(HUNTER) » 18 czerwca 2004, 10:42

Mam pytanie do kolegow i kolezanek.Wiem na pewno ze tzw.przystrzeliwanie broni NIE jest obowiazkowe tylko jest wolna wola mysliwego i sluzy sprawdzeniu broni czy jest celna i odnosi sie tylko do broni gwintowanej.Wiec mam pytanie dlaczego w wielu kolach OBOWIAZKOWE jest okazanie zaswiadczenia o takowym na bron gladka i gwintowana przed rozpocvzeciem sezonu?Czy uregulowanie tej kwestii lezy w kompetencjach zarzadu kola ustalenia tego w statucie kola?Pomijam tu oczywiscie to ze kazdy powinien miec bron sprawna technicznie i dobrze ustawiona aby nie ranic zwierzyny itd.ale pytaniem jest czy mozna tego bezwzglednie wymagac od czlonkow kola?wiarze sie to przeciez z dodatkowymi kosztami ktorych nam mysliwym nie brakuje.Jaka jest wasza opinia na ten temat?
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez pondzo » 18 czerwca 2004, 11:54

Z przekazanych mi wiadomości
nie powinno się mówić ( przestżeliwanie broni )
tylko PRZYSTRZELENIE BRONI
A co do obowiązku to uważam że nalerzy
co roku przystrzelić broń dla jej sprzwdzenia,
moim zdaniem koszta takiego przystżelenia wcale nie są duże
wystarczy przecież kilka strzałów ( 3-7 ) aby skalibrować broń
Najtańsze kule można zakupić w granicach 2,8 za sztukę,jest to dobra amunicja ( prod. czeskiej)
W naszym kole jest obowiązkiem przystżelenie broni przed sezonem ,gdyż inaczej łowczy nie wydaje odstrzałów.
Uważam że łowczy postępuje słusznie.
Broń to nie zabawka i powinna być sprawdzana przed każdym strzałem.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
pondzo
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 maja 2004, 14:23

Postprzez PiotrL » 18 czerwca 2004, 11:55

Musi być uchwała Walnego Zgromadzenia - inaczej jest to bezprawne
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez wuju(HUNTER) » 18 czerwca 2004, 21:03

Nie wiem czy kolega Pondzo zauwazyl ale napisalem wlasnie celowo PRZYSTRZELIWANIE!!! :wink: Czyli ta kwestie reguluje Walne.Ale ja mam watpilwosci czy jest to zgodne ze statutem PZŁ bo z informacji jakie mi wtłaczano na kursie kolega prowadzacy zajecia powiedzial ze nie i kolo NIE ma prawa tego wymagac czyli jezeli ktos sie uprze to moze sprawe wygrac!Ja pomijam tu oczywiscie sprawe tego czy jest to zasadne(bo na pewno jest)tylko jaki sens ma sprawdzanie celnosci broni gladkolufowej :cry: a o celnosc w PRZYSTRZELIWANIU przeciez chodzi???pozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

przystrzelanie broni.

Postprzez Cyzio » 18 czerwca 2004, 21:14

Szanowni Koledzy.
Tak to się nazywa PRZYSTRZELANIE i jest nie obowiązkowa :D ALE :P
WALNE wszystko :wink: może. :lol: W moim KOLE jest taki :x
OBOWIAZEK :evil: nawet dla tzw RODZINY :D .
A w szczególności :P dotyczy tych kolegów którzy mają broń :lol:
z lufami gwintowanymi. :) MAM uprawnienia sędziego :wink: i też
TO mnie dotyczy. :x JESTEM za obowiązkowym przystrzelaniu
BRONI. :) Efekty celności :cry: broni niektórych kolegów samych ich
załamało :oops:
Pozdrawia. :wink:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez PiotrL » 18 czerwca 2004, 21:18

WZ ma kompetencje ustalać zasady przydzielania odstrzałów. Nie może bezposrednio zmusić myśliwego do przystrzelania broni ale może powdjąć uchwałę że bez tego myśliwy nie otrzyma odstrzału
Czy jest sens przystrzeliwac broń gładką - wg mnie jest - poznajemy cechy i rozsiewy strzelania konkretnymi numerami srutu, sprawdzamy jak dana broń strzela brenekami - jakiego typu " leżą" lufie najbardziej. Oczywiście nic z tego nie wynika - jezeli jest to podstawowa broń to i tak będzie się z niej polować.....
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez pondzo » 18 czerwca 2004, 22:31

ad. wujo hunter
przepraszam i zwracam honor
nie doczytałem
postu albo mi coś wzrok zawiódł
:roll: przyjmij przeprosiny :D
Avatar użytkownika
pondzo
 
Posty: 52
Dołączył(a): 10 maja 2004, 14:23

Postprzez wuju(HUNTER) » 19 czerwca 2004, 18:17

Ale ja sie wcale nie gniewalem :D Tylko ze celowo napisalem PRZYSTRZELIWANIE bo na wlasnie to slowo zwrocono mi szczegolna uwage :wink: No ale wracajac do tematu ja sie w zupenosci zgadzam ze jest to potrzebne a jak teraz koledzy potwierdzaja ze jest to "legalne" to rozwiewa moje wszystkie watpliwosci!Pozdrodb
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Przystrzelanie broni.

Postprzez Cyzio » 19 czerwca 2004, 21:09

Szanowny Kolego Piotrze :D
W moim kole WZ Członków Koła :D uchwaliło że JAK NIE PRZYSTRZELASZ BRONI Z LUFAMI GWINTOWANYMI :D ŚW HUBERT CI NIE POMOZE. MASZ BROŃ OBOWIAZKOWO KOMISYJNIE PRZYSTRZELAC.
I takco rok się robi. :D
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez PiotrL » 20 czerwca 2004, 08:22

A na jakiej podstawie prawnej oparto tą uchwałę? Statut? Regulamin polowań? Oczywiście nie uważam tego za głupotę ale za jak najbardziej sensowne rozwiązanie - ale w państwie prawa..... :D
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez kuki » 20 czerwca 2004, 20:01

Szanowni koledzy w moim kole są książeczki - karta przeglądu broni, wprowadzone kilka lat temu, w których dokonywane są zapisy (data, pieczęć i podpis) poświadczające sprawność techniczną broni kulowej. Pod wszystkimi danymi znajduje się następująca uwaga: broń podlega przeglądowi jeden raz w roku lub w każdym przypadku po uszkodzeniu. Przystrzyliwanie broni kulowej odbywa się w miesiącach kwiecień lub maj w trakcie treningu strzeleckiego. Trening dla wszystkich członków koła.
W ubiegłym sezonie nie zabranie takowej książeczki na polowanie w jednym z kół z okolic Rzeszowa kosztowało mnie dodatkowy przejazd 700 km tam i z powrotem. Oczywiście wróciłem jeszcze tego samego dnia. Wydano mi odstrzał dopiero po okazaniu w/w dokumentu.
DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości