Początki

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Początki

Postprzez froger » 31 lipca 2011, 10:40

Witam!
Ostatnimi czasy, myślę dość poważnie z rozpoczęciem przygody z łowiectwem.
Od czego zacząć?
Do kogo się zgłosić?
Jak to wygląda od środka (z punktu widzenia początkującego)
Od ładnych paru lat hobbystycznie strzelam z łuku - i generalnie takiej broni chciałbym używać w trakcie polowań - jak wygląda to od kwestii prawnej?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne linki i informacje.
Pozdrawiam!
froger
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 lipca 2011, 10:14

Re: Początki

Postprzez borowik » 31 lipca 2011, 12:56

Jeżeli chcesz wstąpić do PZŁ to pokolei:
1. musisz odbyć staż w jakimś kole łowieckim , trwa on 12 miesięcy.
2. po pozytywnym zaliczeniu stażu nalezy odbyć kurs organizowany przez Zarządy Okregowe PZŁ.
3. po odbyciu kursu należy zdać egzamin łowiecki przed komisją powołaną przez Zarząd Okregowy PZŁ
4. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu składa sie deklarację wstąpienia do PZŁ, opłaca wpisowe i składki. Wtedy też możesz wystąpić do Policji o pozwolenie na posiadanie broni palnej mysliwskiej.
5. występując o pozwolenie na broń palną musisz zrobić badania lekarskie i psychologiczne wykonywane przez lekarzy i psychologów posiadających dopowiednie uprawnienia.
6. możeż złozyć podanie o przyjęcie do wybranego koła łowieckiego.

Na początek powinieneś nawiązać kontakt z jakimś kołem i zacząć rozmowy o możliwości odbycia stażu.

Odnośnie polowania z łukiem to obecnie obowiazujący regulamin polowań nie przewiduje takiej możliwości. Są czynione takie starania żeby dopuścić polowania z łukiem. Czy do tego dojdzie nie wiem. Mam nadzieję, że nie.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Początki

Postprzez =Marcin= » 31 lipca 2011, 17:56

a czy mógłbyś kolego borowik albo jakiś inny kolega, który wie bo przechodził to niedawno co i w jakiej kolejności załatwiamy i jakie ponosimy koszty po pomyślnym zdaniu egzaminów ? Chodzi mi o takie coś- udajemy się tam i tam, trzeba zapłacić tyle i tyle....
Avatar użytkownika
=Marcin=
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 sierpnia 2009, 14:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Początki

Postprzez borowik » 31 lipca 2011, 20:15

To nie sklep. Więc nie idziemy, płacimy odbieramy towar i już.
Staż trzeba odbyć, wiedzę, dość sporą zdobyć, egzaminy zdać.
Jeżeli nie znasz kola w twojej okolicy idź do Zarządu okręgowego najbliższego dla miejsca gdzie mieszkasz i poproę o listę adreową kół łowieckich bo szukasz koła , w którym mógłbyś odbyc staż.
Możesz tez wejść na stonr internetowa PZŁ. Poszukać najbliższego dla Ciebie Zarządu Okregowego i najego stronie poszukać adresów i kontaktów do najbliższych dla ciebie kół. Potem trzeba iść do zarządu kola i rozmawiać.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Początki

Postprzez froger » 1 sierpnia 2011, 10:58

Dzięki koledzy, za informacje.
Pozdrawiam!
froger
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 lipca 2011, 10:14


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości