Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez Lupur21 » 9 września 2011, 07:13

Szymon,
jesteśmy w Polsce, a nie w Szkocji, Niemczech czy Arabii Saudyjskiej. Tutaj nawet niezrzeszeni mogą załatwić sobie możliwość polowania bez opłat, albo z symbolicznymi opłatami. To nie koło ma wyjść naprzeciw niezrzeszonym, a oni muszą coś robić, aby mieć możliwość polowania. A jak jesteś członkiem koła, to możesz polować, aż żona weźmie rozwód z tobą. Jak finansowo można koła doprowadzać do ruiny pokazała telewizja TVN. Bohater Stanisław Pawluk (to nazwisko podała telewizja) opowiadał, jak to ściga koła, które przekraczają plan odstrzałów. Według niego Skarb Państwa "traci" na jednym lisie pozyskanym ponad plan 1000zł. Zmusza wręcz prokuraturę do ścigania złoczyńców.
Podobno, jak przyszedł na polowanie zbiorowe, to wszyscy odwrócili się i poszli do domu. Mógł polować sam "zbiorowo"
DB

Ps
w Szkocji płaciłeś za byka 350 funtów, czy tylko za strzał plus opłata za wagę wieńca?
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez novi » 9 września 2011, 07:52

Lupur.
Masz dziwną manię pisania nie na temat :) (dla ciebie to chyba norma). I jeszcze dziwniejszą - z uporem maniaka piszesz o czymś - o czym nie masz pojęcia.

Tutaj nawet niezrzeszeni mogą załatwić sobie możliwość polowania bez opłat, albo z symbolicznymi opłatami


Nie mogą bo poza cudzoziemcami których temat przerobiliśmy takich nie ma.
Co ma rozwód do polowania?
Co ma do tematu jakiś tam Pawluk?
A jeżeli już - co w temacie ruiny finansowej Kół zrobił PZŁ?
I nie rozsiewaj plotek co to "podobno" było. Z tym że masz wiedzę mizerną, z myśleniem tez nie tęgo to przynajmniej postaraj się o odrobinę klasy.

Co do tego polowania w Szkocji - przeczytaj sobie post Szymona, jak nie zrozumiesz to zrób to jeszcze raz... i tak do skutku. Prościej się chyba nie da...
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez Lupur21 » 9 września 2011, 08:40

:evil: :arrow: , albo na łowiecki.pl
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez novi » 9 września 2011, 08:42

:lol:
Powtarzasz się :lol: Nic mądrego nie wymyślisz?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez szymon » 9 września 2011, 08:47

To jak jesteśmy w Polsce to nie działają zasady wolnego rynku czy jak? Ja nie wiem czy ten pan chce być twoim kolegą. Wiem natomiast, że jak nie chcesz, to możesz u niego nie polować. A jak chcesz, to masz warunki czarno na białym. Zrozumiałbym twoje święte oburzenie, gdyby żądał opłat, których nigdzie nie ma w umowie albo ciepnął gdzieś na dole drobnym druczkiem. Ale tu masz wszystko jasne więc w czym problem? Ja jak widzę w sklepie wygórowaną, moim zdaniem, cenę to też się nieraz zdenerwuje i w głowę postukam ale nie czuję potrzeby pisać o tym na forum. Po prostu idę do innego sklepu. Tak czy inaczej... nie jest to żaden nadzwyczajny przypadek a znana w demokratycznym świecie praktyka. Może nie wszystkim znana bo w Polsce wielu ludzi jedną nogą wciąż tkwi w PRLu.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez novi » 9 września 2011, 08:49

Jeną??? żartujesz :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez novi » 9 września 2011, 09:19

Szymon, jeszcze kilka takich wypowiedzi i nie będę miał kogo drażnić !!!
Znajdź sobie własnego Lupura!!!

:lol: :lol: :lol:
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez szymon » 9 września 2011, 09:31

Ja to mam taką wadę, że od razu przechodzę do sedna... nie byłby ze mnie dobry adwokat :)
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Dlaczego aby być myśliwym trzeba należeć do PZŁ?

Postprzez novi » 9 września 2011, 09:36

Noooo i narobiłeś :) Teraz czyta, analizuje i ...milczy :) Zaraz się zaweźmie i sprowadzi tu Pawluka :)
Bo to teraz "siła złego na jednego" (warchlaki i inne szpicery przecież się nie liczą)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Poprzednia strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości