Może któryś z Was się nawróci

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Zbulwersowany » 13 listopada 2011, 21:13

Przeczytajcie i zastanówcie się...nad sobą.
http://www.polityka.pl/kraj/271381,1,eg ... ezycu.read
Jestem ciekaw Waszych opinii.
Zbulwersowany
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 listopada 2011, 21:08

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez borowik » 13 listopada 2011, 22:47

Cały czas zastanawiamy się nad sobą dlatego na polowaniach nie ginie 40 osób rocznie. Staramy się żeby kule nie gwizdały nikomu koło uszu. A nietrzeźwym chodzącym z bronią policja odbiera pozwolenia na broń w oparciu o ustawę o broni i amunicji. Mało tego policja odbiera pozwolenie na broń człowiekowi, który jechał po pijaku rowerem (bez broni) jeżeli takie pozwolenie posiadał. Utrata pozwolenia na broń jest bardzo łatwa i każda okazja (nawet bardzo od broni odległa) do odebrania pozwolenia jest sumiennie i starannie przez policje wykorzystywana.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Cyzio » 14 listopada 2011, 13:46

Witam.
Jak ktoś ma napisac cos o myśliwych niech pisze tak aby to mialo tzw sens a nie bo mi myśliwi to zwykli :lol: www. knieja.pl jest dla wszystkich ale .To tyle .
Pozdrawiam.
ps wszystkich :D
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Zbulwersowany » 14 listopada 2011, 14:36

Cyzio, Twoja wypowiedź ma baaardzo głęboki sens.
Zbulwersowany
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 listopada 2011, 21:08

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Cyzio » 14 listopada 2011, 18:16

Witam.
A moze tak popatrzec i wyczyscic swoje okulary :roll: jak sie pisze CYZIO.A nie wali sie ,,babola,,
Pozdrawiam.
ps. nawet Zbulwersowanych jak co weselszy jest ten Swiat.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Dajrota » 19 listopada 2011, 23:19

Witam!

Przeczytałam, zastanowiłam się i strach mnie ogarnął... Jak wiele jeszcze osób w tym kraju pozbawionych jest elementarnej wiedzy o otaczającym je świecie?! To po prostu przerażające, że można twierdzić, że natura sobie poradzi bez ingerencji człowieka... Zupełnie, jakby człowiek nie stanowił części te natury, jakby nie był naturalnym drapieżnikiem.

Owszem, postęp medycyny, dietetyki, farmakologii, techniki i tak dalej...jest olbrzymi, ale suplementami diety nie jesteśmy w stanie się w pełni pożywić. Więc musimy skądś żywność pozyskiwać. Zwierzęta, także dziko żyjące, stanowią NATURALNĄ część naszego menu, dopóki nie wypatroszymy siebie samych zastępując wnętrzności mechanizmem, dopóty ja będę miała prawo samodzielnie pozyskać dla siebie pokarm.

Mało tego! Jeśli chodzi o rolnictwo, o pozyskiwanie pokarmu z płodów rolnych, to dziko żyjące zwierzęta są naszymi NATURALNYMI konkurentami. Nie mam na tyle wykształconych mięśni, kłów i pazurów, by poradzić sobie z nimi w inny sposób, niż za sprawą polowania.

Skoro w Polsce istnieją ku temu prawne regulacje, to ja się do nich dostosowuję, czyli odbyłam staż łowiecki, przeszłam kurs, zdałam egzamin, wstąpiłam w szeregi PZŁ i od Komendanta Wojewódzkiego uzyskałam prawo do posiadania broni.

Jak może Natury bronić ktoś, kto całkowicie jej zaprzecza i się z nią nie zgadza?!

Cóż, biorą pod uwagę poziom artykułu i niejasne pobudki zamieszczającego je użytkownika Forum obawiam się, że mogę usłyszeć, że powinnam pójść do kuchni, albo kobiety nie mają duszy, więc nie powinny się wypowiadać publicznie, ale jestem pełna nadziei, że zastanowi się nad sobą.

Darz Bór!
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez bock » 22 listopada 2011, 08:48

Dajrota odpowiedziałaś na pytanie ,,zbulwersowanemu''....jaka wiedza elementarna taki otaczający nas świat. :lol:
Tłumaczysz mu o swojej trudnej drodze łowieckiej jaką przeszłaś, a tak serio go to guzik obchodzi.
Jest forum, znalazł temat i chce wypocić się. Czego mu serdecznie życzę!
DB bock
http://www.knieja.ubf.pl/news.php
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Lupur21 » 22 listopada 2011, 17:11

Po co odpowiadacie na takie posty?
Może to następne wcielenie niejakiego novi.
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez kopik » 26 listopada 2011, 19:36

Gdybym był takim myśliwym jak autor tego wywiadu to, rzeczywiście miałbym nad czym się zastanawiać, nie wieżę w nawrócenie się. Osoba która zabiła około tysiaca zawierząt i strzelała "NIECO POWYŻEJ SREDNIEJ", to znaczy była typowym mięsiarzem zapewna miała zaburzenia psychiczne, i to nie jest mój wymysł bo jeśli po zabiciu 1000 zwierząt zauważam, że to jest nie w porządku to nie świadczy o nawróceniu się lecz o niezrównoważeniu psychicznym. Ja po zabiciu pierwszego zwierzęcia uznałbym, że to nie ma sensu. A współczesne łowiectwo to nie łowiectwo z przed wieków, które niejednokrotnie ważyło losy życia i smierci, bo ludzie żeby przeżyć musieli polować. Wpółczesne łowiectow to normalna dziedzina gospodarki tak jak rolnik chowa byłdło i trzodę żeby następnie ją sprzedaą a ta trafiła juz raczej n ie żywa na nasze stoły tak samo myśliwi chowają zwierzyna po czym na nia polują, strzelają bo trudno żeby rzucali oszczepami do niej, no można by zaganiać do wąwozów kopać doły lub zakładać wnyki na nia, tak żeby w nich kilkagodzin sie dusiła i meczyła, myślę że taki sposób polowania usatyswakcjonował by autora tego postu.
Pozdrawiam wszystkich myśliwych
Darz Bór.
kopik
 
Posty: 106
Dołączył(a): 4 grudnia 2008, 21:33
Lokalizacja: tarnów

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Jager » 1 grudnia 2011, 16:00

Nad idiotycznie głupimi wywiadami ze zdrajcami swej braci w kłamliwej, postkomunistycznej gadzinówce ("Polityka") nie ma co się zbytnio rozwodzić. Ot, w każdym środowisku znajdzie się człowiek złej woli, bez moralności, który wypisuje największe bzdury i kalumnie; zwłaszcza gdy ma okazję na tym zarobić, wcale przecież niemało.

Co się jednak tyczy tytułowych "nawróceń", to mam nadzieję, że myśliwi ostatecznie się nawrócą z POpierania rządów Targowicy. One nie służą myśliwym ani trochę! Wystarczy spojrzeć na planowane nowelizacje w ustawie o broni i amunicji, które się nam szykują pod pretekstem "zapewnienia bezpieczeństwa" na tę durnowatą imprezę piłkarską. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Niedługo Niemcy wejdą tu oficjalnie ze swą administracją i znanym powszechnie aparatem represji. Polacy jako obywatele trzeciej kategorii nie będą mogli polować, tak jak np. w średniowieczu chłop nie mógł polować na grubą zwierzynę, bo ta należała się możnowładcy. Także zastanówcie się nad tym nawróceniem drodzy Myśliwi, tym bardziej, że właśnie zaczynający się adwent ma sprzyjać nawróceniom.

A i jeszcze jedno. Wracając do tego zalinkowanego wywiadu z tym zdrajcą nazwanym.... ekologiem. To nie jest rzecz epizodyczna, że jakichś debil się po prostu trafił i teraz pluje. To element szerszego frontu antypolskiej propagandy, bo jak wiadomo, łowiectwo jest jednym ze skarbów i dorobków polskiej tradycji, z którą oni starają się walczyć.

DB
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez szymon » 1 grudnia 2011, 17:07

:roll:

Powiało "patriotyczną" grozą, jak zwykle.

:lol:
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez Jager » 28 grudnia 2011, 21:59

Witam zacne grono kniejowiczów! Od razu spytam jak tam u kolegów myśliwych z tym nawróceniem, adwent się skończył. I co? PO uchwaliło nam ustawę o ochronie zwierząt, wg której niewolno strzelać do piesków, kotków, kopiować ogonków. Wolno natomiast pieskom pobiegać sobie luzem, bo jest zakaz trzymania psa na uwięzi dłużej niż 12 godzin na dobę Ta durna ustawa będzie kłopotliwa również dla zwykłego Kowalskiego, bo jak mu suka zaciąży, to co zrobi jeśli jest zapisane, że psa można kupić tylko w schronisku i u hodowcy. Na uwagę zasługuje postawa PZŁ- składki podnoszą i nic w tej sprawie nie zrobili , poddali się bez walki Rozważam wzorem Cejrowskiego pozbycie się obywatelstwa polskiego, gdyż coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że 40 procent obywateli to durnie.
Jager
 
Posty: 580
Dołączył(a): 13 kwietnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Nadkwisie

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez szymon » 1 stycznia 2012, 00:33

Jager napisał(a):Rozważam wzorem Cejrowskiego pozbycie się obywatelstwa polskiego, gdyż coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że 40 procent obywateli to durnie.


Śmiało. We dwóch będziecie świetnym przykładem "prawdziwych Polaków" i "patriotów" :lol:
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez borowik » 1 stycznia 2012, 19:21

Skoro Polska wytrzymala stratę 6 milionów obywateli w czasie wojny oraz 50 lat komunizmu i zaczęła się rozwijać to pewnie jakoś przetrwa odejście Cejrowskiego.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Może któryś z Was się nawróci

Postprzez kastor » 2 stycznia 2012, 10:43

Witam,

Dajrota - szacoon za rozsądne myślenie i nie uleganie ciągotom upolityczniania łowiectwa.

Jager - nie chciałbym, żebyś zrozumiał mojego odniesienia się do Twojej wypowiedzi jako ataku na Twoją osobę. Staram się polemizować z poglądami i ew. je atakować a nie osobę. Ofkors - o ile mnie kto nie wq.... atakiem personalnym :) . Myślę, że zagalopowałeś się z tą kategoryzacją obywateli naszego kraju i zagrożeniem ze strony Niemców. Ci mają swoje problemy i mają w d.. nasz grajdołek :)

Podstawowym problemem jest niestety - żenujący poziom wiedzy o tzw . przyrodzie - szczególnie wśród ludzi z miast. Jak by nie patrzeć - są upośledzeni cywilizacją. Dzieciaki myślą, że mleko bierze się z kartonu a udka rosną na grządce za MacDonaldem czy KFC.

Drugim problemem są młodziaki - cechą tego wieku jest niestety - lewactwo i oszołomstwo - w tym i tzw. ekologiczne. Potem z tego wyrastają ( patrz: red. Wajrak - odkąd stał się myśliwym - zmienił poglądy o 180 stopni czy Joshka Fisher - naczelny oszołom Zielonych w Niemczech - odkąd stał się członkiem rządu - znormalniał). Wyrastają - ale ile szkody przedtem narobią - jeden Bóg widzi.

Problem z dostępem do broni - to niestety pozostałości myślenia PRL-owskiego, że ludzie to debile, którzy mając dostęp do broni - natychmiast zaczną się wybijać. By the way - powinno się zabronić posiadania noży- w tym kuchennych - i samochodów - bo to są - niestety- najczęstsze narzędzia zabójstw.

Inna rzecz, że poluję już sporo i jakoś nie widziałem potrzeby noszenia ze sobą "klamki" jako kolejnych 2 kg złomu do dostrzeliwania zwierza. Myślę, że Władza :) się przestraszyła tego, że sporo młodych "myśliwych" zaczęło kupować - uwaga ! po 2-3 klamki... po co ? chyba po to, żeby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo przed atakiem np. postrzelonego koziołka :)
Nie bardzo wiem - po co to piszę na tym ( łowieckim) forum - większość ludzi tu piszących wie o tym - a niestety - i ja i inni myśliwi - powinni być bardziej aktywni w prasie, radiu, tv ( robię co mogę :) ) i tam na spokojnie wyjaśniać podstawy funkcjonowania Natury.

Na Nowy Rok życzę wszystkim ludziom, którym stan przyrody nie nie jest obojętny - dużo wrażeń z pobytu w łowisku - nawet jeśli nie polują. Myśliwym - spotkań ze zwierzem - nawet jeśli nie strzelają.

Darz Bór
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości