Przykra sprawa.

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Przykra sprawa.

Postprzez slawek27 » 2 grudnia 2011, 11:42

Darz bór ! Od trzech lat jestem członkiem pewnego koła łowieckiego na Pomorzu . od roku jestem gospodarzem jednego z trzech obwodów .
Nie wiem jak to odpowiednio z formułować , mam problem z dwoma myśliwymi z mojego koła .Chcę dodać że jeden z nich jest od niedawna prezesem koła , obaj są na emeryturze i są to bardzo wpływowi ludzie którzy dużo mogą .
Problem jest taki że Obaj panowie nie stosują się do limitu odstrzałów , często nie robią wpisów w książce ewidencyjnej o ustrzelonej zwierzynie i miejscu gdzie polują .Co gorsza udostępniają broń osobie która nie ma uprawnień do posiadania broni , bywa też tak że któryś z nich danego dnia nie poluje a jego kolega który nie jest myśliwym wpisuje się za niego w książce ewidencyjnej i siada z jego bronią na ambonie .
To tylko kilka występków które zostały przez mnie na kryte ,po prostu dano mi wyraźnie do zrozumienia że musze siedzieć cicho jeżeli chce pracować tam gdzie pracuje .Łowczy również stwierdził że mam siedzieć cicho i jak on udać że nic się nie dzieje .
Chcę dodać że ta samowolka ma miejsce tylko w jednym obwodzie bo ci panowie są miejscowi i oprócz nich w okolice tego obwodu mieszka razem zemną jeszcze 5 myśliwych którzy też są sicho.
Na prawdę ręce mi opadają nie wiem co z tym zrobić .
slawek27
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 czerwca 2011, 10:13

Re: Przykra sprawa.

Postprzez taros998 » 2 grudnia 2011, 14:22

Nazbieraj jak najwięcej TWARDYCH dowodów i to Oni będą cicho jak będziesz mieć niepodważalne dowody, jak nic nie da to prokurator...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Przykra sprawa.

Postprzez klarnet11 » 2 grudnia 2011, 20:08

Nie tylko u Ciebie Kolego sa takie problemy -w wielu kolach a i w mmoim takze niektorzy czlonkowie zarzadu uważaja że wpisy do ksiązki ich nie dotycza
a kazdego 1-go dnia miesiaca gdy lowczy nie zdązy jeszcze wypisac nowych odstrzałów dla wszystkich niektórzy urządzają sobie safari z samochodów przy reflektorach

cyt"obaj są na emeryturze i są to bardzo wpływowi ludzie którzy dużo mogą ' to mit Kolego w dzisiejszej Polsce nie ma takich ludzi a ci ktorzy rzeczywiscie "sa wpływowi i duzo mogą " staraja sie nawet nie przechodzic przez ulice na pomaranczowym swietle :D (z wyjatkiem zarzadu PZPN)

Propnuje w tej sprawie zawiadomic zawodową Straż Lesną -w wiekszosci nadlesnictw to teraz mlodzi rządni sukcesów ludzie -im bardziej 'wplywowego "gościa namierzą tym chwała i sukces wiekszy
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości