Pewien problem:(

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Pewien problem:(

Postprzez mateusz6 » 6 stycznia 2012, 21:54

Koledzy mam pewien problem .

Mianowicie bardzo chciał bym wstąpić w wasze szeregi. Wiem wszystko jaką muszę drogę pokonać i co zrobić ale pojawia się jedno ,,ALE" które mi nie daje spokoju a nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie.

Chodzi mi o to ze około 2 msc temu miałem sprawę w sadzie gdzie dostałem wyrok 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w ZAWIESZENIU na 3 lata oraz dozór kuratora sądowego :oops: . Chciałbym podkreślić ze nie zostałem skazany za żadne przestępstwo łowieckie ani żadne z łowiectwem związane. Chciał bym sie dowiedzieć koledzy czy nic nie stoi na przeszkodzie bym złożył podanie o przyjecie na staż kandydacki i chciał zostać myśliwym??? czy muszę przeczekać okres 3,5 roku i dopiero wyczyścić papiery i wtedy starać się by zostać członkiem PZŁ.
Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
mateusz6
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 września 2010, 19:50

Re: Pewien problem:(

Postprzez pitszyms1 » 6 stycznia 2012, 22:26

PROPONWALBYM CI Z TYM POCZEKAC,BO NA PEWNO BEDZIESZ MIAL PROBLEM Z UZYSKANIEM POZWOLENIA NA BRON, TWOJA KARTOTEKA MUSI BYC CZYSTA. TO SAMO JESLI JUZ BEDZIESZ CZLONKIEM KOLA NIE MOZESZ KOLIDOWAC Z PRAWEM BO BEDZIESZ ZAWIESZONY W KOLE CO SIE WIAZE Z ZABRANIEM POZWOLENIE NA BRON. ALE MOZESZ JUZ BYC STAZYSTA I ODBYWAC ROCZNY STAZ.
pitszyms1
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 stycznia 2012, 22:14

Re: Pewien problem:(

Postprzez mateusz6 » 6 stycznia 2012, 22:58

a jeśli już odbyję roczny staż to co dalej??? ile jest ważny odbyty staż???
mateusz6
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 września 2010, 19:50

Re: Pewien problem:(

Postprzez mateusz6 » 6 stycznia 2012, 23:32

koledzy czy ktoś by mi mógł to wyjaśnić dokładniej ???
mateusz6
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 września 2010, 19:50

Re: Pewien problem:(

Postprzez klarnet11 » 7 stycznia 2012, 13:27

[quote="mateusz6"]Koledzy mam pewien problem .

Chodzi mi o to ze około 2 msc temu miałem sprawę w sadzie gdzie dostałem wyrok 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności w ZAWIESZENIU na 3 lata oraz dozór kuratora sądowego :oops: . Chciałbym podkreślić ze nie zostałem skazany za żadne przestępstwo łowieckie ani żadne z łowiectwem związane.


A co na to koledzy mysliwi w kole do ktorego aspirujesz :?:

w moim Kole z zasady :idea: nie przyjmuje sie na żaden staz kolesi o watpliwej reputacji kryminalnej
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Pewien problem:(

Postprzez szymon » 7 stycznia 2012, 18:05

mateusz6, nie ma takiego słowa "odbyję" :)


klarnet11 napisał(a):w moim Kole z zasady :idea: nie przyjmuje sie na żaden staz kolesi o watpliwej reputacji kryminalnej


lol Wątpliwa reputacja kryminalna :lol: A przyjmują takich z "niewątpliwą reputacją kryminalną"? :)
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Pewien problem:(

Postprzez borowik » 7 stycznia 2012, 18:28

Jeżeli zostałeś skazany za przestępstwa przeciwko, życiu, zdrowiu lub mieniu to nie dostaniesz pozwolenia na broń. Jeżeli dostałes wyrok za pzrestepstwo popełnione pod wpływem alkocholu ewentualnie narkotyków to też nie dostaniesz pozwolanie na broń. Dopiero po zatarciu skazania.
Natomiast jeśli popelniłeś przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt (np. kłusownictwo) to o przyjecie do PZŁ mozesz sie starac po zatarciu skazania.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Pewien problem:(

Postprzez szymon » 7 stycznia 2012, 18:47

Tak czy inaczej lepiej poczekać na zatarcie. Nie wiem czy coś się zmieniło ale nie dostałeś zawiasów na więcej niż 5 lat więc wyrok ulega zatarciu, chyba, automatycznie. Po jakim czasie, to już nie pamiętam.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Pewien problem:(

Postprzez taros998 » 7 stycznia 2012, 20:53

Przy pozwoleniu wyciąga się zaświadczenie o niekaralności...
Proponuje udać się do Komendy Wojewódzkiej Policji i popytać dokładniej co komenda to inne obyczaje...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: Pewien problem:(

Postprzez klarnet11 » 7 stycznia 2012, 22:14

zapewne koles zostal skazany za przechodzenie po pasach na czerwonym swietle :o

Sądy raczej nikogo za darmo nie skazuja -dziwna jest wasza reakcja
ba- wręcz naiwna chęć niesienia pomocy takim osobnikom

solidarnośc ?

z kim
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Pewien problem:(

Postprzez szymon » 7 stycznia 2012, 22:33

klarnet11 to może nam opowiesz jego historię bo widzę, że znasz ją lepiej niż on sam.

Jeśli wydadzą na podstawie zaświadczenia o niekaralności, to za jakiś czas nie będzie miał z tym problemu.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Pewien problem:(

Postprzez klarnet11 » 7 stycznia 2012, 23:15

nie jest to tak prosto jak wam by sie wydawalo
nawet 20 lat= po zatarciu kary -panienka w komendzie ma wglad do niej +opinia srodowiskowa i pozamiatane

na tym polega uznaniowosc

zreszta -róbta co chceta
dawajcie broń bandziorom ,recydywistom i wszelkiego rodzaju popaprańcom -bo im sie nalezy
pózniej sie dziwujcie
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: Pewien problem:(

Postprzez szymon » 7 stycznia 2012, 23:49

Chętnie pogrzebie w twoim życiorysie. Zobaczymy jaki z ciebie popapraniec :)
To, że policja ma wgląd, to wiadomo. Ale jeśli wystarczy zaświadczenie o niekaralności, to nikt nie będzie zaglądał do akt sprzed paru lat. A opinia środowiskowa nie dotyczy chyba panienek w komendzie?
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

popieram szymona

Postprzez pitszyms1 » 9 stycznia 2012, 08:57

Mysle ze szymon mam racje kazdemu powinno sie dac szanse , a tak wogole to nawet nie wiemy za co ten chlopak ma wyrok.
pitszyms1
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 stycznia 2012, 22:14

Re: Pewien problem:(

Postprzez klarnet11 » 9 stycznia 2012, 09:04

p.t. szymon
pominę osobistą inwektywe pod moim adresem


W cywilizowanym społeczeństwie obywatelskim utrzymywany z m.innymi moich podatków sędzia takze w moim imieniu wydaje wyroki

I JA NIE MAM NAJMNIEJSZEGO PRAWA ANI CHECI TEGO KWESTIONOWAC

ludzie łamiący prawo sami ustawiaja sie poza nawiasem spolecznym - ich wybór

'bratanie" sie i solidarnosc z takimi osobnikami przystoi raczej menelowi z 'dzielnicy " a nie powaznemu obywatelowi jakim jest raczej kazdy mysliwy ktorego Państwo obdarzylo zaufaniem

tak na marginesie: to gdzie ty widziałes "zaswiadczenie o niekaralnosci " :D :D :D w procedurze administracyjnej pozwolenia na bron :?:
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości