pytanie do Kolegów i Kolezanek

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez Krzychu » 1 czerwca 2012, 10:28

witam wszystkich serdecznie

mam taka nietypowa sprawe naleze do pzl ponad rok i chcialbym poznac kogos z mojej okolicy polujacego na terenach kol nie daleko mojego miejsca zamieszkania bo mam dylemat chcialbym nalezec do kola lowieckiego i w tej sprawie chcialbym z kims o tym pogadac jak wyglada sprawa dostania sie do kola a mianowicie kola z okolic brzeska bochni w malopolsce jakby ktos byl z tych okolic prosze o odpisanie z gory dziekuje pozdrawiam



darz bor
Krzychu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 maja 2012, 16:15

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez odyniec123 » 4 czerwca 2012, 09:39

Kolego,
Dlaczego komplikujesz i gmatwasz sobie sprawy.
W ZO PZŁ uzyskasz namiary na ZK które Ciebie interesują. Napiszesz, lub zadzwonisz i zpytasz "jak wyglada sprawa dostania". To ZK decyduje o przyjęciu i rozmowy z członkami koła nic do sprawy nie wniosą.
DB
odyniec123
 
Posty: 35
Dołączył(a): 29 sierpnia 2011, 13:19

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez Krzychu » 6 czerwca 2012, 15:45

witam
dzieki kolego za odpowiedz ale ja uwazam ze jak tak zrobie to tylko sobie podzwonie i tyle bo mysle ze mnie tak z ulicy nie przyjma przynajmniej nie znam takiego kola w ktorym nie trzeba sie dlugo starac chocby o staż :/ a nie mowie juz o przyjeciu do kola . Tyle sie pisze w braci czy w lowcu ze piekna pasjia wspolpracuje sie ze szkolami i zacheca do korzystania z dobr natury przez lowiectwo ale jak przyjdzie co do czego to nie za bardza chca przyjac do kola nie chce tu nikomu ublizac jesli sa takie kola to super ale ja sie juz przekonalem ze jak sie nie ma nikogo z rodziny to najwieksze umiejetnosci i wiedza srednio pomagaja i pozatym jest sie stale obserwowanym i zawsze sie znajda przeciwnicy i pozniej jest nie mila atmosfera na polowaniu lub obgadywanie za plecami sory ale takie mam odczucia wszystkim ktorzy juz poluja niech św. Hubert darzy obficie pozdrawiam

darz bór
Krzychu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 maja 2012, 16:15

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez klarnet11 » 6 czerwca 2012, 17:24

Być moze Kolego zbyt przejaskrawiasz otaczajacy nas świat

cyt."najwieksze umiejetnosci i wiedza srednio pomagaja " a może Kolego nie afiszuj sie od początku ze swoja wiedzą i umiejetnosciami :D -bo te zweryfikuje życie i egzamin łowiecko strzelecki :mrgreen:

Koła tworzą ludzie -nie są inni od ludzi ktorzy Ciebie otaczają -być moze potrafia sie lepiej maskować ale zapewniam cie ze tak samo nie jest im obce uczucie złosci zawisci czy nienawisci i tak samo potrafia cie obgadywac

Swiat religii dzieli ludzi na dobrych i złych ,uczynki na dobre i złe itd.
Rzeczywistośc jest raczej szara

Dziwisz sie Kolego ze dokladnie badaja swoich kandydatów i stażystów ,ze dbaja o hermetycznośc kół że preferują rodziny - jako czlonek koła bedziesz tak samo optowal za takimi rozwiązaniami szczególnie jak zobaczysz na żywo co potrafi zrobić z normalnego koła jeden troll
gdy kilka razy w roku będziesz musial jeżdzic do prokuratury ,włuczyć sie po sądach a o polowaniu w "okresie wojen" będziesz mógl tylko pomarzyc
Poczytaj na "zielonym " zajawki niejakiego Pawluka ,Maziarza LDormusa i innych

Kończe
Życzę szczerze spełnienia marzeń o przygodach łowieckich

i na koniec dobra rada :- prawdziwym mysliwym z 30 letnim stażem (pomijam niektore barachło) nie zaimponujesz raczej swoja wiedza i umiejetnosciami -nie uzywaj tego argumentu
Pozdrawiam
klarnet
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez Dajrota » 6 czerwca 2012, 18:33

hej Kolego! a gdzie staż odbywałeś? Tam nie przyjmują nowych członków? Kto Cię wciągnął w łowiectwo? No nie wierzę, że nie masz żadnych znajomych! Popróbuj gdzieś pojechać na polowanie zbiorowe, pokaż się z jak najlepszej strony, przedstaw, że chcesz się w jakimś Kole udzielać, to na pewno zaprocentuje ;) Powodzenia życzę!
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez Lupur21 » 7 czerwca 2012, 07:18

Pokazanie się z dobrej strony, to nie wszystko. U mnie w kole w ten sposób przyjęliśmy kilku, którzy pokazali się z naj, naj, najlepszej strony, ale tylko do momentu, gdy zostali członkami macierzystymi. Potem wyszło chamstwo z butów. Dlatego wiele kół nie chce nikogo bez protekcji przyjmować. Po co?
Moja rada jest taka, że Krzychu musi znaleźć sobie koło w którym będzie mógł polować jako "wspomagający".
Nie chodzi tu o kasę, ale o pracę. Wzamian dostanie odstrzał. Teoretycznie będzie miał gdzie polować, ale nie będzie członkiem macierzystym.
Za jakiś tam czas zobaczą, że Krzychu nie jest "mięsiarzem", ale uczynnym kolegą na którego można liczyć i może zaproponują mu wstąpienie do koła.
DB
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez Dajrota » 21 czerwca 2012, 20:40

Lupur, nie uściśliłam, ale jako "pokazanie się z jak najlepszej strony" nie miałam na myśli jednorazowego wyskoku, ale pewien proces rozłożony w czasie, w którym Koledzy z Koła (zwłaszcza zarząd) mogliby przekonać się o walorach (bądź ich braku) potencjalnego kandydata do swych szeregów, po czym zadecydować o przyjęciu go (lub też nie) w swój poczet. Chyba nigdzie nie przyjmuje się do Koła ludzi, których si ę raz w życiu widziało i wydawali się fajni - czy się mylę? ;)

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: pytanie do Kolegów i Kolezanek

Postprzez Krzychu » 22 czerwca 2012, 18:39

ok wszystko rozumiem dzieki za przypomnienie mojej wiedzy na ten temat :P mi chodzilo po prostu o to czy nie ma kogos z mojej okolicy zeby mogl poznac i chocby na polowanie jechac z nim a pozniej bym sie staral pomagal przy pracach i wtedy by mnie ludzie poznali a tak to co mam zajechac do prezesa ktoregos kola i powiedziec ze chce zrobic kilka ambom zeby mnie przyjeli srednio to widze :)
Krzychu
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 maja 2012, 16:15


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości