Pozwolenie na broń . Prawda czy kit ?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Pozwolenie na broń . Prawda czy kit ?

Postprzez Matt15 » 16 sierpnia 2012, 16:35

Mam pytanie jestem napalony na myślistwo od kąt pamiętam mam 17 lat i chciałbym zostać myśliwym . Wiem że muszę mieć skończone 18 lat odbyć roczny staż zdać egzaminy i otrzymać pozwolenie na broń . Czy jako młody człowiek po zdaniu egzaminu w wieku 19lat otrzymam pozwolenie na broń bez przeszkód czy muszę czekać do 21roku życia ??? Gadałem z jednym myśliwym i powiedział mi że muszę mieć 21lat żeby dostać pozwolenie na broń bo nie dostanę są przypadki ale bardzo rzadko ?? Pomóżcie :?:
Avatar użytkownika
Matt15
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lipca 2012, 06:33
Lokalizacja: :)

Re: Pozwolenie na broń . Prawda czy kit ?

Postprzez borowik » 22 sierpnia 2012, 18:26

1.Musisz odbyć roczny staż myśliwski w jakims kole łowieckim.
2. Odbyć kurs dla nowowstępujących do PZŁ
3.Zdać egzamin dla nowowstępujacych do PZŁ z wynikiem pozytywnym.
4. Wstapić do PZŁ, nie musisz wstepować do koła łowieckiego.
5. po wstapieniu do PZŁ otrzymasz zaswiadczenie o przynalezności do PZŁ upowazniajace do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na broń.
6. Do tego wniosku (podania) o wydanie pozwolenia na broń musisz dołączyc wyniki badań lekarskich i psychologicznych (uprawnieni lekarze). Policja przeprowadzi postepowanie ( miedzy ionnymi wywiad i wizyta w domu dzielnicowego).
7. Żeby występować o członkowstwo w PZŁ i pozwolenie na broń do celów łowieckich musisz miec ukończone 18 lat. Staż łowiecki możesz rozpoczynać przed uukonczeniem 18 lat.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Pozwolenie na broń . Prawda czy kit ?

Postprzez Matt15 » 23 sierpnia 2012, 20:05

Żeby odbyć staż muszę poprosić jakiegoś myśliwego i zgłosić to do PZŁ ale jest problem jest w moim mieście myśliwy byłem nie jedno krotnie prosząc go żeby mnie zabrał w knięję na dokarmianie albo obserwację bo chcę być myśliwym . A on na to że on nie może że się boi że mnie kleszcz ugryzie i umrę i wo gulę :oops:
Avatar użytkownika
Matt15
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 lipca 2012, 06:33
Lokalizacja: :)


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości