Ambona

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Ambona

Postprzez MAREK Ł » 20 października 2012, 19:01

Koledzy a więc atmosfera w kole jest jaka jest.Myśliwi w naszym kole można powiedzieć że siedzą na ambonach 24 na dobę...Tam mają nęciska itd...Zawsze jest problem jak ktoś się wpiszę na ambonę zajmowaną przez mysliwych którzy siedzą na tych ambonach przez cały rok...Więc mam pytanie czy mógł bym postawić ambonę na terenie prywatnym tak żeby koledzy nie czepiali się mnie o to...Mam kolegę który ma polanę pomiędzy bagnami przechodzą tam również dziki chciał bym tam postawić ambonę czy muszę powiadomić Moje Koło Łowieckie o czymś takim?Mogę mieć jakieś nie przyjemności jak to zrobię czy zarząd może mnie jakoś ukarać???Pozdrawiam i proszę o odpowiedz...
MAREK Ł
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22 czerwca 2008, 19:59
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ambona

Postprzez borowik » 21 października 2012, 16:41

Miejsce ustawienia ambony powinno sie uzgodnić z właścielem terenu i zarządem kola, w którego obwodzie ma stanąć.
Przecież od łowczego kola pobierzesz odstrzał i wpiszesz do książki pobytu na polowaniu indywidualnym miejsce polowania.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Ambona

Postprzez MAREK Ł » 21 października 2012, 19:32

Ambona będzie kolegi.Bo to on daje materiał i na jego łące ma stać a ja mogę się wpisać w miejscowości w której ona stać będzie.Czy to będzie prawnie???Pozdrawiam
MAREK Ł
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22 czerwca 2008, 19:59
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ambona

Postprzez borowik » 22 października 2012, 08:53

Na swoim terenie jego wlasciciel może budować co chce ( w zgodzie z prawem budowlanym).
Osobna sprawa to jest użytkowanie urządzeń łowieckich.
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jesli jesteś członkiem koła, chcesz na terenie obwodu łowieckiego tego koła wybudować ambonę to powiedz łowczemu, że chcesz ją wybudować tu i tu. Przecież ci nie odmówi i buduj. Na polowanie i tak będziesz, co oczywiste, musiał pobierać odstrzał i wpisywać się do książki pobytu.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Ambona

Postprzez borowik » 22 października 2012, 08:55

Dodam jeszcze, że w moim rozumieniu zasad funkcjonowania kola łowieckiego wybudowana przezemnie ambona jest amboną koła łowieckiego do którego należę. Inne podejście do tej sprawy jest, moim zdaniem, patologia.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Ambona

Postprzez MAREK Ł » 22 października 2012, 11:37

Witam.Parę lat do tył jak postawiliśmy ambonę to kazali nam ją zdemontować na własną rękę a jak w ciągu 15 dni tego nie zrobimy to oni czyli zarząd zrobi to czyli zdemontuje ambonę a my zostaniemy obciążeni kosztami!!!I tylko dlatego bo mieli na tym terenie swoje ambony i mogli robić wszystko!!!Zapłaciłem za dzwig i ludzi do budowy ambony i musiałem ja przewiez do innego kola lowieckiego sąsiadującego z moim kołem i stoi tam do dziś...Takie koło!!!
MAREK Ł
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22 czerwca 2008, 19:59
Lokalizacja: wielkopolska


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości