Mały problem :)

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Mały problem :)

Postprzez hucul998 » 21 lutego 2014, 11:08

Witam wczoraj byłem w PZŁ i chciałem złożyć wniosek o przyjecie na staż pan mnie odesłał do domu i kazał napisać życiorys dlaczego jestem zainteresowany łowiectwem itp i złożyć to do koła. Pisał już ktoś może coś takiego proszę o pomoc co tam napisać itp. :)
hucul998
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lutego 2014, 18:38
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mały problem :)

Postprzez leszek » 21 lutego 2014, 13:59

ja juz raz skladalem wniosek do kola wniosek najlepiej pobrac ze strony PZL i taki gotowy sie sklada albo w kole lowieckim w ktorym chcesz odbyc staz albo wPZL ,nic tam niema o zyciorysie i uzasadnieniu dlaczego chcesz wstapic do ich szeregow ten gosc chcial Cie zbyc i to mu sie udalo jedz jeszcze raz z wnioskiem a temu glombowi powiedz zeby przeczytal regulemin bo jak go niezna to co on tam robi DARZ BOR kolego
leszek
 
Posty: 405
Dołączył(a): 13 stycznia 2014, 16:32
Lokalizacja: warm-maz

Re: Mały problem :)

Postprzez hucul998 » 21 lutego 2014, 16:28

Dziękuje bardzo za pomoc :)
hucul998
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lutego 2014, 18:38
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mały problem :)

Postprzez PawelC » 23 lutego 2014, 14:46

hucul998 napisał(a):Witam wczoraj byłem w PZŁ i chciałem złożyć wniosek o przyjecie na staż pan mnie odesłał do domu i kazał napisać życiorys dlaczego jestem zainteresowany łowiectwem itp i złożyć to do koła. Pisał już ktoś może coś takiego proszę o pomoc co tam napisać itp. :)


Ale dlaczego składałeś wniosek do PZŁ a nie do koła ? Czy znalazłeś już koło, które przyjmie Ciebie na staż, czy liczysz na to, że ZO PZŁ skieruje Ciebie do jakiegoś koła.

1. Jeżeli masz już koło to składasz podanie bezpośrednio do koła na formularzu, który możesz pobrać ze strony Twojego ZO PZŁ . Zarząd Koła podejmuje uchwałę o przyjęciu Ciebie na staż, wypełnia odpowiednie rubryki na Twoim podaniu i przesyła to podanie do ZO PZŁ. ZO PZŁ wpisuje Ciebie na listę kandydatów do PZŁ i zaprasza po odbiór podstemplowanej książeczki stażysty. Od tego dnia liczy się Twój staż,

2. Jeżeli nie masz koła to raczej ZO PZŁ nie załatwi Tobie przyjęcia w poczet myśliwych polujących w jakimś kole, możesz dostać tylko skierowanie
a/do odbycia stażu w OHZ albo,
b/ do odbycia stażu w kole łowieckim, ale to nie gwarantuje ci, że później zostaniesz przyjęty w poczet członków koła w którym odbywałeś staż.
ZO PZŁ może skierować kandydata do koła zrzeszonego w danym okręgu ale nie ma możliwości zmusić tego koła do przyjęcia kandydata w poczet członków koła. Dobrze by było abyś zdawał sobie z tego sprawę, unikniesz ewentualnych rozczarowań po zakończonym stażu i ... może zastanowisz się, czy warto inwestować swój czas i (nieobowiązkowe pieniądze) np. w budowę urządzeń łowieckich w kole, w którym "stażujesz",

3. Jeżeli interesuje Ciebie status członka niezrzeszonego - czytaj niebędącego członkiem żadnego koła to odbycie stażu w OHZ - ośrodku Hodowli Zwierzyny PZŁ jest najlepszym rozwiązaniem.
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Re: Mały problem :)

Postprzez traperczłopa » 23 lutego 2014, 20:56

Ja też mam ten problem . Chodziłem na zbiorówki na polowania indywidualne z myśliwymi z ,, zaprzyjaźnionego '' koła a jak chciałem iść na staż to mnie kopnęli w dupę. :oops: :twisted:
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 72 gości