Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Postprzez HannaK » 9 czerwca 2015, 21:49

Dzień dobry! Jestem studentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i piszę pracę dyplomową na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt. Może znajdzie się tu ktoś chętny do jej wypełnienia i przysłużenia się w ten sposób do rozwoju Polskiej Nauki ;) Jeśli tak, to zapraszam do skorzystania z poniższego linku. Zależy mi na jak największej próbie - ilości badanych, by uzyskać prawdziwy obraz polskiego społeczeństwa, dlatego proszę też o szczere odpowiedzi. Ankieta jest anonimowa, a uzyskane dane zostaną wykorzystane do pracy dyplomowej.
http://www.ebadania.pl/bc210827c69b0ccb
[url]bc210827c69b0ccb[/url]
HannaK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 czerwca 2015, 21:08

Re: Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Postprzez borowik » 10 czerwca 2015, 22:03

Ta ankieta ma, moim zdaniem, kilka wad.
1. Nie można jej przed wypełnieniem przeczytać w całości więc nie można stwierdzić czy się ją chce wypełnić
2. Na część pytań nie można udzielić kilku odpowiedzi, a mnie by się to przydało.
3. Jaki cel mają pytania o wyznanie, orientację seksualną i poglądy polityczne?
4. Do czego potrzebny jest adres?
Miałem ochotę wypełnić, zrezygnowałem
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Postprzez HannaK » 10 czerwca 2015, 23:06

No cóż myślę, że każda ankieta ma jakieś wady, a już na pewno nie można uszczęśliwić każdego ;)
1.
Nie można jej przed wypełnieniem przeczytać w całości więc nie można stwierdzić czy się ją chce wypełnić

Ankiety nie można przeczytać całej od razu, ponieważ jest to niemożliwe na tym portalu. Nie można jej tam inaczej skonstruować, ale zawsze można się cofnąć do wcześniejszego pytania, a na koniec trzeba jeszcze potwierdzić wysłanie ankiety, bez tego odpowiedzi nie zostaną wysłane. No i w każdej chwili można zrezygnować beż jakichkolwiek konsekwencji. :)
2.
Na część pytań nie można udzielić kilku odpowiedzi, a mnie by się to przydało.

Czasem też mam taki problem przy wypełnianiu ankiet lub że nie ma odpowiedzi, która do mnie pasuje. W mojej ankiecie jest kilka pytań, w których można udzielić kilku odpowiedzi, a także takich w których można dopisać własną. Nie wiem które pytania ma Pan na myśli, więc trudno mi się ustosunkować, ale widocznie uznałam, że ważne jest by wybrać tylko 1 odpowiedź.
3.
Jaki cel mają pytania o wyznanie, orientację seksualną i poglądy polityczne?

Pytania te mają na celu stwierdzenie czy istnieje jakaś korelacja między orientacją seksualną, wyznaniem i poglądami politycznymi, a stosunkiem do zwierząt. Być może jej nie ma, ale bez zbadania tego problemu, nie można tego stwierdzić.
4.
Do czego potrzebny jest adres?

Adres potrzebny jest do określenia czy istnieje różnica w stosunku do zwierząt u ludzi mieszkających miastach i na wsiach lub w zależności od regionu.

Jeśli Pan zrezygnował z wypełnienia ankiety, to wielka szkoda, ale jest to zupełnie dobrowolne.
HannaK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 czerwca 2015, 21:08

Re: Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Postprzez borowik » 11 czerwca 2015, 21:57

Przydałaby się możliwość udzielenia kilku odpowiedzi na pytanie dlaczego poluję, bo żadne z proponowanych odpowiedzi nie wyczerpuje tematu, kilka łącznie już prędzej.
Tak samo w sprawie zwierząt w niewoli też kilka odpowiedzi jest prawidłowych i równocześnie uzasadniają cel utrzymywania zwierząt.
Wpływ na stosunek do zwierząt mają warunki w jakich człowiek się wychowywał i w jakich żyje, a nie jego poglądy polityczne i orientacja seksualna.
Polują, jedzą mięso i trzymają psy i koty w domu prawicowcy, lewicowcy i liberałowie. Histeryczny stosunek do zwierząt (nie lubią i się boją lub obdarzają nadmierną miłością uczłowieczając zwierzęta) ludzie wychowani bez kontaktu z naturą i zwierzętami.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Postprzez HannaK » 11 czerwca 2015, 23:50

Przydałaby się możliwość udzielenia kilku odpowiedzi na pytanie dlaczego poluję, bo żadne z proponowanych odpowiedzi nie wyczerpuje tematu, kilka łącznie już prędzej.

Chciałam zauważyć, że nie ma pytania o to dlaczego ktoś poluje, ale o opinię na temat polowań/myślistwa. Do wyboru jest tylko 1 odpowiedź, ponieważ interesuje mnie to co ma największe znaczenie dla człowieka, będącego zwolennikiem lub przeciwnikiem myślistwa.
Wpływ na stosunek do zwierząt mają warunki w jakich człowiek się wychowywał i w jakich żyje, a nie jego poglądy polityczne i orientacja seksualna.
Polują, jedzą mięso i trzymają psy i koty w domu prawicowcy, lewicowcy i liberałowie.

Właśnie to chcę zbadać, jeśli wyjdzie mi, że ludzie o różnych poglądach politycznych czy orientacji seksualnej tak samo lubią lub nie lubią zwierząt, to wniosek będzie właśnie taki, więc nie rozumiem dlaczego widzi Pan problem w badaniu tego.
Histeryczny stosunek do zwierząt (nie lubią i się boją lub obdarzają nadmierną miłością uczłowieczając zwierzęta) ludzie wychowani bez kontaktu z naturą i zwierzętami.

Być może ma Pan rację, jeśli tak to właśnie to wykaże moje badanie. Po to są pytania o posiadanie obecnie lub w przeszłości jakichkolwiek zwierząt oraz o kontakt z przyrodą i zwierzętami. W mojej pracy nie mogę stawiać tez bez poparcia dowodami w postaci badań, a Pańskiego stwierdzenia nie mogę uznać za źródło i wpisać w literaturze, chyba, że przeprowadzał Pan badania w tym zakresie, wówczas chętnie zapoznam się z Pańską pracą badawczą.

Na koniec powtórzę jeszcze, że ankieta jest dobrowolna i anonimowa, więc nie rozumiem Pańskiego wzburzenia czy też niepokoju.
HannaK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 czerwca 2015, 21:08

Re: Ankieta na temat stosunku Polaków do dzikich zwierząt

Postprzez Cyzio » 13 czerwca 2015, 21:07

Witam.
Ankieta jak ankieta nie na wszystkie odpowiedziałem.Mam takie prawo.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości