Witam,

Dla nowych na forum. Jesteś nowy? Przywitaj się z wszystkimi i opowiedz o sobie.

Moderator: Cyzio

Witam,

Postprzez bialymaly » 27 czerwca 2008, 22:01

Witam
Mam na imię Robert, jestem z Radzymina. Od jakiegoś czasu bardzo zainteresowałem się myślistwem. Mam 2 "sąsiadów" mieszkających 2-3ulice dalej myśliwych. Wiem na 100% że jeden jest niezrzeszonych a drugiego zbyt rzadko widzę żeby się dowiedzieć, ale na jego UAZ-ie(samochód na polowania) widnieje nalepka PZŁ. Ale nigdy z broni nie strzelałem, po prostu nie miałem okazji. Dowiedział bym się wszystkich rzeczy od któregoś z nich ale są to tak zapracowani ludzie że nie mają dużo czasu aby mi poświęcić na opowieści.

Z tego co wiem to jestem zbyt młody żeby chodzić na polowania. Ale słyszałem że trzeba odbywać jakieś staże czy cuś. Więc tu chciałem prosić was o opis. Jak zostać krok po kroku myśliwym. Od stażu etc.

Wiem że na wniosek koła lub szkoły pozwolenie na broń można zdobyć od 18 roku życia. Bardzo pasjonuje mnie broń różnego rodzaju, szczególnie dubeltówki i sztucery.
Można powiedzieć że doświadczenie w strzelaniu mam, należałem do łucznictwa, ale kontuzja palca przerwała moją karierę. Jednym słowem kręci mnie strzelanie.

Wiem że u mnie w okręgu jest jakieś koło, bo znajoma ma salę weselną a oni zrobili sobie bankiet właśnie u niej. Nie jestem pewien ale widziałem koszty 300zł za wpisowe + 300zł na rok(jakoś tak).

Można powiedzieć że od zawsze pasjonowało mnie strzelanie.

Chciałbym przybliżyć sobie informacje o broni, co ma na co wpływ etc.



Ah, Zapomniałbym opisać czym zajmuje się na co dzień, a na co dzień zajmuje się importem z chin a ostatnio nawet sprowadzaniem chińskich inwestorów do Polski.

Pomagam ludziom od początku do końca w handlu z Chinami. Znajduje firmę, negocjuję ceny, ściągam próbki, ściągam towar. Gdy towar jest na miejscu nawet organizuje reklamę etc.

Także jak ktoś chce coś z Chin/Azji to nie ma problemu.

Jedyne co widziałem w Chinach do broni, to Case i gabloty, ubrania i ogólne wyposażenie.
bialymaly
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 czerwca 2008, 21:09

Postprzez MARS » 28 czerwca 2008, 11:36

MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MARS » 28 czerwca 2008, 11:40

A jak Cię pociąga głównie strzelanie to polecam raczej zapisanie się do jakiegoś klubu strzeleckiego :wink:
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tomasz__asg » 28 czerwca 2008, 15:12

A ile ty masz lat skoro już prowadzisz biznes? Znam kolegę, wprawdzie syna i wnuka myśliwego, który w wieku 18 lat, dokładnie następnego dnia po ukończeniu 18 lat odebrał dowód osobisty, prawo jazdy, legitymację PZŁ i pozwolenie na broń myśliwską.
Tomasz__asg
 
Posty: 48
Dołączył(a): 27 czerwca 2008, 21:29
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez bialymaly » 29 czerwca 2008, 12:40

16 ;) A biznes swój prowadzę od 2 lat, od roku bardzoo poważnie.
bialymaly
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 czerwca 2008, 21:09

Postprzez bialymaly » 29 czerwca 2008, 12:47

do koła myśliwskiego mam bliżej, :) a do najbliższego klubu strzeleckiego 35-40km...
bialymaly
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 czerwca 2008, 21:09

Postprzez MARS » 29 czerwca 2008, 13:53

Ale w kole łowieckim sobie za mocno nie postrzelasz. Kilka, kilkanaście strzałów rocznie...
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bialymaly » 29 czerwca 2008, 18:01

ale mnie kręci sam fakt strzelania do zwierząt,
bialymaly
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 czerwca 2008, 21:09

Postprzez rasypolskie » 16 lipca 2008, 07:23

Witaj bialymaly :D
rasypolskie
 
Posty: 177
Dołączył(a): 21 października 2007, 21:44


Powrót do Powitalnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 399 gości