Hodowla GP Nadmorskie Swawole WITA!

Dla nowych na forum. Jesteś nowy? Przywitaj się z wszystkimi i opowiedz o sobie.

Moderator: Cyzio

Hodowla GP Nadmorskie Swawole WITA!

Postprzez Nadmorskie » 30 czerwca 2011, 23:23

Witam wszystkich miłośników polowań z psami! :)
Wprawdzie nie jestem myśliwym ale za to posiadam cudownego psa myśliwskiego, suczkę Gończego Polskiego - Daszę Park Welski. Posiadam również kilku wspaniałych znajomych, którzy polują bądź przyuczają się na myśliwego :D
Kiedyś zanim Dasza zawitała pod mój dach, las oglądałam przez okno, to w domu bądź to w samochodzie :lol: lecz teraz w lesie, który mam 100 m od ogrodzenia, spędzam co najmniej 2 godziny dziennie, właśnie za sprawą mojej suczki, która uwielbia te nasze wspólne eskapady, pływanie w jeziorze i bieganie za rzucanymi przeze mnie patykami. Uwielbia też tropienie, dlatego też większość czasu spędza z nosem przy ziemi, ciągnąc mnie niemalże w najgęstsze krzaki. A ja jej na to pozwalam, bo wiem, że to jej żywioł i ciągłe chodzenie przy mojej nodze byłoby dla niej męczarnią. To właśnie dzięki niej i jej nosowi mogę wzrokowo "upolować" najrozmaitszą leśną zwierzynę, którą kiedyś oglądałam, jak typowy mieszczuch, w TV lub w kolorowych pismach. Niemalży każdy nasz spacer, szczególnie ten wczesno-poranny, kończy się zobaczeniem sarny, koziołka, dzika, czasem lisa i zająca czy chociażby wiewiórki. To dzięki temu, że tak doskonale znam swoją suczkę widząc jej wyprężone ciało, nadstawione uszy, wyciągniętą szyję, gdy spojrzałam w kierunku w którym ona patrzyła, przed moimi oczyma pojawił się tak cudny obraz, że dech mi zaparło: piękne stado kilku łani a wśród nich jeleń. Dla mnie to było jak sen bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam i nawet w tym miejscu lasu tego się nie spodziewałam, ale chyba końcówka ostatniej ciężkiej zimy dała zwierzakom zbyt mocno w kość, że przywiodła to stado tak blisko domów. No cóż, mogłabym tak pisać i pisać, ale pewnie dla Was to chleb powszedni :)
Postanowiłam przedstawić Wam moją suczkę Daszę i siebie przy okazji nie bez powodu. Dasza spodziewa się swoich pierworodnych szczeniąt (w drugiej połowie lipca), a mnie zależy aby pieski znalazły super domy, w których będą mogły rozwijać swoją pasję oraz takie w których będą traktowane po przyjacielsku. Sądzę, że to forum jest idealnym miejsce do zamieszczenia takiego ogłoszenia, bo skupia ludzi z pasją!
Więcej szczegółów zamieszczę w bardziej odpowiednim ku temu miejscu. Zapraszam do lektury :D
Nadmorskie
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 czerwca 2011, 21:57

Powrót do Powitalnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości