Wręcz błagam o pomoc!

Dla nowych na forum. Jesteś nowy? Przywitaj się z wszystkimi i opowiedz o sobie.

Moderator: Cyzio

Wręcz błagam o pomoc!

Postprzez studentka767 » 1 listopada 2011, 19:31

Witam wszystkich użytkowników.
Jesteście moją ostatnią deską ratunku i mam nadzieję, że nie zawiedziecie! Studiuję Inżynierię Bezpieczeństwa i w ramach projektu o systemach bezpieczeństwa potrzebuję jakichkolwiek informacji na temat prowadzenia sklepu myśliwskiego. Chodzi mi głównie o to, jak jest zabezpieczony- wiem, że są kraty, sejfy na broń, na amunicję.. ale co dalej? Jak przebiega organizacja- kto, czym się zajmuje i jaką ponosi odpowiedzialność? Co spoczywa na właścicielu, co na zwykłym pracowniku, a co na kliencie? Potrzebne są pozwolenia- jakie i gdzie je załatwić? Monitoring- czy kamerka wystarcza?
Byłabym wdzięczna za cokolwiek. Przydzielono mi taki temat i nie mam jak go ruszyć... Wszelkie próby kontaktu- daremne...
studentka767
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 listopada 2011, 19:21

Re: Wręcz błagam o pomoc!

Postprzez waldi3006 » 2 listopada 2011, 19:20

Bez wątpienia , właściciel sklepu ( osoba posiadająca osobowość prawną), musi posiadać koncesję wydaną przez MSWiA na "obrót bronią palną i amunicją". Zakupujący broń i amunicję w koncesjonowanym sklepie muszą mieć zaświadcenie do zakupu broni palnej wydawane przez Komendantów Wojewódzkich Policji, do zakupu amunicji potrzebna jest książeczka posiadacza broni. To tak na szybko. Musisz zapoznać się z "ustawą o broni i amunicji", najlepiej z komentarzem. Całość zagadnień z zakupem i obrotem bronią palną jest bardzzo skomplikowany. Pozdro.
waldi3006
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 listopada 2011, 19:04


Powrót do Powitalnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości