Czy wspomaganie polowania elektroniką jest ok!

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Czy wspomaganie polowania elektroniką jest ok!

Postprzez sharkq » 6 stycznia 2008, 01:25

Witam!
Ostatnio znalazlem w jedny sklepie takie oto urządzenie:
Sygnalizator obecności zwierzyny.
Postanowilem zakupic i wytestować.
---
-urządzenie to pudelko do ktorego wkladamy karte telefoniczną pop lub kazdą inną.
-pudelko mocujemy na paliku obok wczesniej zanenconego miejsca polowania.
-wlączamy i jedziemy
-wczesniej w urzadzeniu wpisujemy nasz nr telefonu.
----
....po zamontowaniu 3 takich urządzen w roznych miejscach pojechalismy do domku na gorącą kawkę...
....godzina 23.15 moj telefon dzwoni a na wyswietlaczu wyswietla się nazwa pod ktorą zapisalem kolejno nazwy łowisk.
...jedziemy na miejsce...podjezdzamy na jakies 100m na zanenconym miejscu kilka dzikow...ojciec strzela...dzik pada.

Jakoś tak tylko zabrakło mi tego ducha polowania i nie dokońca satysfakcja z upolowanej zwierzyny.
Co sądzicie o takim polowaniu.
sharkq
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, 01:00
Lokalizacja: MłAWA

Postprzez wizard » 6 stycznia 2008, 05:40

... :oops: wpełznij robaczku pod kamyczek, z pod którego wypełzłeś....
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez borowik » 6 stycznia 2008, 18:35

Chyba nikt normalny tak nie poluje
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez piotrrek4 » 7 stycznia 2008, 09:45

Cosicki mi sie to całkiem mijo z polowackom,sharq.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
piotrrek4
 
Posty: 119
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, 07:21
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Włodzimierz Strzelinski » 7 stycznia 2008, 10:06

A nie można tego urządzenia podłączyc do granatu???????? Wtedy zajeżdżasz a dziki ubite, wypatroszone a w niektórych przypadkach zrobiony pasztet.
Pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
Włodzimierz Strzelinski
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 maja 2006, 13:10
Lokalizacja: mogilno

Postprzez Henryk Roch » 7 stycznia 2008, 14:25

Cholera, dziwne to dosyć, nawet bardzo... Tak na chłopski rozum to po prostu jakiś rodzaj telefonu komórkowego, tylko czy takie coś wogóle istnieje? czy tylko w wyobraźni sharkqa...? Watpie zeby coś takiego wogóle było...
Henryk Roch
 
Posty: 269
Dołączył(a): 18 października 2007, 14:37

Postprzez muflon123 » 7 stycznia 2008, 22:12

Faktycznie , zegary do określania kiedy zwierz był na nęcisku już widziałem , ale takiego czegoś to nie widziałem i nie słyszałem :shock:
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez muflon123 » 7 stycznia 2008, 22:15

Faktycznie , zegary do określania kiedy zwierz był na nęcisku już widziałem , ale takiego czegoś to nie widziałem i nie słyszałem :shock:
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

nęciska

Postprzez seles » 8 stycznia 2008, 08:59

Według mnie takie polowanie nie jest ok, ale dla mnie nęciska są już problematyczne. A stosowanie sztucznych przynęt wręcz szkodliwe.
Postęp idzie i to co dziś wydaje się nie ok jutro może być normą. W "cywilizowanych" krajach polują już przez internet i też sobie chwalą.
A może jak będę miał 90 lat to poproszę wnuka aby zamontował kamerę na mojej ulubionej ambonie i przez kiliknięcie myszką komputerową będę chciał popolować mam nadzieję, że nie.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez sharkq » 8 stycznia 2008, 10:16

Witam wszystkich ponownie!
Faktycznie....opisana historia jest fikcyjna....taki test.
Piszę pracę na temat: Polowanie jako pasja i tradycja. Wpływ postępu cywilizacji na losy łowiectwa.

Wymyślona sytuacja miała pokazać jaki duch panuje w szeregach łowieckich.
Czy jest on związany z tradycją czy może wpływ cywilizacji zmienił już jej obraz.

Pozdrawiam DB.
sharkq
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, 01:00
Lokalizacja: MłAWA

Postprzez wizard » 8 stycznia 2008, 22:41

... jako człek rozumny (mniemam) powinieneś wiedzieć na czym polega test, bo to nie jest test tylko kiepskiej "maści" prowokacja - i co dalej wchodząc z butami w błocie na dywan do cudzego mieszkania masz w zwyczaju tylko tyle powiedzieć, że wszedłeś?
DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez sharkq » 8 stycznia 2008, 23:29

Oby się nie okazało kolego Wizard, że to forum pełne jest nieżyczliwych wszechwiedzących "starch wyg" którzy powodują ogólną niechęć do poruszania jakichkolwiek tematów przez początkujących myśliwych.

Z pewnością kolega jest skarbnicą wiedzy i ja jako młody przyszły myśliwy mógłbym sie wiele od kolegi nauczyć pod warunkiem, że moje wątpliwości nie spotkają się z tradycyjną nic nie wnoszącą krytyką.

W dalszym ciągu zachęcam do podjęcia dyskusji na powyższy temat.

Coraz bardziej zaawansowane technicznie lunety, kolimatory, terenowe samochody, wyciągarki, itp... to wszystko sprawia że tradycyjne polowanie traci pierwotny wyraz...

...a i najprawdopodobniej to na waszych barkach "starsi koledzy" spoczywa edukacja nas młodych w duchu tradycji...
sharkq
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, 01:00
Lokalizacja: MłAWA

Postprzez novi » 9 stycznia 2008, 09:57

No pięknie. Nie dośc ze z blotem do salonu, to jeszcze masz go wychowywać :) I nie waz się krytykować!
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez sharkq » 9 stycznia 2008, 15:13

Kolego novi to raczej rykowisko jest niż salon...
sharkq
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, 01:00
Lokalizacja: MłAWA

Postprzez wizard » 9 stycznia 2008, 20:55

sharq - żywię wielką niechęć do "prostackich" prowokacji - a w tym temacie tylko tak właśnie odbieram Twoje posty; skoro potrzebujesz lekcji wychowania "łowieckiego" to zgłoś sie najpierw do własnej rodziny - niech Ci wytłumaczą i uświadomią, że istnieje kilka zwrotów w życiu z ludźmi na co dzień, których używanie naprawdę nie boli, a są podstawą również w społeczności, której pasją jest obcowanie z przyrodą...

DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Następna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości