Czy wspomaganie polowania elektroniką jest ok!

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez szymon » 11 stycznia 2008, 21:31

Aaa, to w porządku.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez sharkq » 12 stycznia 2008, 09:07

A co myślicie na temat GPS?
Czy używacie lokalizacji satelitarnej w waszych łowiskach.
Prawdopodobnie miejscowi na swoich łowiskach odpowiedzą że jest im to zbędne, ale czy na pewno?
Proszę o wymianę poglądów na ten temat....
Pozdrawiam.
sharkq
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, 01:00
Lokalizacja: MłAWA

Postprzez kastor » 13 stycznia 2008, 14:03

Novi,

Mam do Ciebie wielką ale to wielką prośbę - i piszę serio i bez złośliwości. Bardzo Cię proszę, żebyś nigdy nie odnosił się do moich wpisów - obojętnie jak nie byłyby głupie. Ja obiecuję to samo. Widziałem kiedyś na łowieckim Twoją pyskówę - już nie pamiętam z kim. Tudno byłoby ją określić jakimś cywilizowanym słowem. Nie chciałbym w czymś takim uczestniczyć.
I jeszcze jedno - skoro wizard płaci za ten portal - to jego sprawa. Czy to oznacza , że wszyscy, którzy tu piszą muszą mu leźć w d... ?
Daruj sobie również cenzorskie zapędy. Czasy Mysiej już jakby minęły.
Cokolwiek napiszesz w odpowiedzi - nie odniosę się do tego. Więc może oszczędź sobie czasu ?

Pozdrawiam i Darz Ci Bór.


PS. Problem monochromatycznego widzenia oka ludzkiego- jest dokładnie opisany. Poniżej określonego natężenia światła - oko ludzkie przestaje rozróżniać kolory i widzi odcienie szarości
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Postprzez novi » 13 stycznia 2008, 15:28

A ja Kastorze jestem na takie - twoje i nie tylko - prosby głuchy i slepy :)
Ja nie masz zamiaru uczestniczyc w pyskówkach to nie daj się prowokowac, badz grzeczny i omijaj szerokim łukiem. Nie odnos się do tego jak sam piszesz i tego się trzymaj. To jest bardzo dobry pomysł ;)

A i jeszcze jedno :) "Daruj sobie również cenzorskie zapędy" myslę ze w tym momencie powinienes skierowac te prosbe do siebie :) jak wszyscy to wszyscy - Kastor i babcia też :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez wizard » 13 stycznia 2008, 16:39

Proszę, proszę - człowiek parę dni w lesie, a już sobie ktoś wizardem chce buciki powycierać
Kastor
wizard - to nie napis na śmietniku, ani też temat zastępczy; co więcej będzie pisał to co mu sie podoba bo taki już jest, a jak to komuś nie pasuje to jego sprawa, a z czego wynika nie wnikam, a wszelkie trolowanie na zasadzie takich tematów przez wizarda właśnie tak będzie traktowane i ten wizard ma to głęboko.
Wizard nie jest sponsorem tego wortalu - tak dla pełnej jasności.
Kastor dodatkowo to ten wizard to osobnik płci męskiej i 100% hetero - więc daruj sobie przekladanie tematu na wątpliwe przyjemności seksualne dotyczące stosunków homoseksualnych i to jeszcze z zasadzki.

Pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez muflon123 » 13 stycznia 2008, 19:33

ad. novi
Sorry za nieobecność , ale byłem na zbiorówce.
1.światło szczątkowe tyczy się światła którym oświetlony jest cel i luneta i nkto w tym świetle postrzegają cel - tak czy nie ?
2. i luneta i nokto są przetwornikami obrazu - tak czy nie ?
3. jeśli interpretować przepis wprost to postrzegać cel trzeba bez przetwarzania obrazu , chyba że damy jakąś specjalną definicję postrzegania , lub w postrzeganiu dopuścimy przetwarzanie obrazu.
Co kolega na to ?
ps. jutro też będę późno, lub wcale bo znowu zbiorówka.
GPS - uważam ,że tu zupełna dowolność - to elektroniczna mapa.
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez kamel » 13 stycznia 2008, 20:02

Prawo jest po to by je przestrzegać, bez względu czy jest dobre czy złe czy sie komus podoba czy nie.

W końcu nie dajmy się otumanić przez pieniądze, bo za pieniądze można wybic cała populację, zwierzyna się nie poskarży w internecie że opanowany żadzą pieniądza człowiek dokonuje wyniszczenia całych gatunków.
Zwierzyna jest przecież juz powoli bezbronna wobec nowoczesnej techniki człowieka, i jego coraz większej pasji polowania,....część dla pieniędzy.
Jeżeli damy przyzwolenie by pieniądze żądziły to może dopuścic do przekrętów finansowych , bo to tez pieniądze.

Polak ma w genach jak opminąc prawo i przepis, który mu nie pasuje, ciągnie sie to od zaborów do dnia dzisiejszego

Według mnie nie mozna dopuścic do uzywania noktowizorów, nawet jak ich zwolennicy przetłumaczą od strony technicznej nie ma naruszenia ustawy i nie widzą w tym nic złego.

DB
K
kamel
 
Posty: 210
Dołączył(a): 18 maja 2005, 13:54
Lokalizacja: Radom

Postprzez novi » 13 stycznia 2008, 20:04

§ 4.1. Do wykonywania polowania dopuszcza się używanie wyłącznie przyrządów optycznych umożliwiających postrzeganie celów w naturalnym świetle.

Czyli polowac mozna z róznymi urządzeniami które....
no własnie umozliwiają postrzeganie celów w naturalnym swietle.
Co to jest to naturalne światło?
Ja nie wiem, ale podobno to jest swiatło słoneczne, swiatło gwiazd itp.
natomiast swiatło róznego rodzaju lamp, zarników itp nie jest swiatłem naturalnym.

Jak myslisz, ustawodawca miał na myśli to w jakim świetle postrzega cel, sztucer, luneta, samochód mysliwego czy mysliwy wykonujący polowanie? czy ta luneta moze cokolwiek postrzegać? Skoro postrzeganie to podobno:
"Postrzeganie, spostrzeganie - odbieranie bodźców wzrokowych, słuchowych, czy czuciowych, które poddawane są obróbce i syntezie w poszczególnych częściach mózgu"
To za Wikipedią

Nie ma znaczenia czym jest oświetlony cel tylko w jakim swietle widzi go mysliwy.

Lornetka czy luneta? a co ona przetwarza i na co?
To samo swiatło które w nia wpada z niej wypada (no w trochę mniejszej ilosci) więc co przetwarza w co?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez kastor » 15 stycznia 2008, 13:14

Uuuuups....

Adiutant (to takie delikatne określenie) nie uzgodnił zeznań z szefem !!!

Postawiłbym za to do aportu ( nie raportu !)....

DB

Dwa cytaty :

novi

Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 938

Wysłany: Styczeń 10, 2008 21:01 Temat postu:

Panie Kastor, a co jak się dowiesz ze ten "normalny wortal łowiecki ' jest utrzymywany z pieniędzy niejakiego Wizarda?

A co na to szef ? Ano :

wizard

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 425

Wysłany: Styczeń 13, 2008 16:39 Temat postu:


(....)
Wizard nie jest sponsorem tego wortalu - tak dla pełnej jasności.
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Postprzez novi » 15 stycznia 2008, 13:28

A Kastor to łyknał jak przelatek kukurydze na nęcisku :)
I dostał za ucho od Wizarda :) :) :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez kastor » 15 stycznia 2008, 14:20

novi

kombinuj synku, kombinuj....


DB - jeśli polujesz
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Postprzez muflon123 » 15 stycznia 2008, 14:36

ad. kamel
Kolego przeczytaj moje wcześniejsze posty i za nic nie wpisuj mnie do grupy zwolenników nokto.Ta dyskusja ma charakter problemowy i dobrze , że głośno mówimy o tym nie próbując zamieść temat pod dywan bo oferta proponowana przez rynek to już nie jakieś tam zwykłe noktowizory tylko lunety noktowizyjne do zamontowania na broń.To , że podtrzymuję tę dyskusję to nie tyle chęć spierania się , ile przekonanie , że portal ten jest obserwowany przez naszych przedstawicieli z PZŁ i podejmą oni stosownie do naszych poglądów odpowiednie decyzje uszczegóławiające tę sprawę.
ad. novi
Zauważ , że ten paragraf jest typowo techniczny , odnosi się do przyrządu optycznego. Co do intencji ustawodawcy , zobacz kiedy ten zapis zaistniał po raz pierwszy- śmiem twierdzić , że chodziło twórcy przepisu o latarki .
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez muflon123 » 15 stycznia 2008, 15:06

I jeszcze jeden temat w dziedzinie tej elektroniki , ostatnio kolega głośno rozważał kupno lasera z zamiarem zamontowania obok lunety, by mieć tzw. punkt do celowania. Niedawno stałem się posiadaczem lunety z podświetlanym punktem za sporą kasę ( wielka piątka )i w tym kontekście kolega dopytywał się o jakość celowania. Nie chciałem wyjść na psa ogrodnika , że jak sam wybuliłem trzy i pół koła to wzbraniam innym tańszego rozwiązania , by t eż widzieć dzika z tym punkcikiem na komorze , ale moja pierwsza myśl była na "nie". Opinie ?
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez wizard » 15 stycznia 2008, 16:04

Kastor:
- masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem?
- napisz coś od siebie bo wyrywkowe cytowanie innych bardzo mizernie Ci wychodzi - tak dla pełnej jasności przeczytaj temat od początku i chłodnym okiem oceń czy takie kłapanie faktycznie jak na rykowisku to ma sens? w/g mnie nie; chociaż temat a`la prowokacja zjechał za wyjątkiem głupiej w/g mnie pyskówki co i kto i po co; na całkiem fajne tory i tu mam na myśli noktowizję, której akurat jestem zwolennikiem, ale tylko i wyłacznie jako narzędzia do "wyeliminowania" kłusownictwa.
Dodatkowo nie wkładaj do jednej wirówki dwóch różnych osób - ja osobiście nie czuję się na siłach do stawania w dyskusjach technicznych, ale co do doświadczeń nabytych w terenie to się chętnie zawsze będę nimi wymieniał szczególnie, że nie uważam się za pieniacza i każdą mądrą i dobrze wyważoną odpowiedź chętnie przeczytam, przemyślę i albo się z nia zgodzę w całości, częściowo lub w ogóle się nie będe zgadzał.
Nie należę równiez do "panienek" co się obrażają, a jak będzie trzeba to i z pełna satysfakcją kapelusz ściągnę z głowy, chociaz w tym temacie nie widzę takiej potrzeby - szczególnie, że dla mnie nie jest to temat - test.

Pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
wizard
 
Posty: 636
Dołączył(a): 16 grudnia 2006, 17:44

Postprzez sharkq » 15 stycznia 2008, 16:20

No i tu wraca stary problem ze sztucznym oświetleniem. Taki laser to nic innego jak sztuczne oświetlanie celu.
W lunecie punk jest naniesiony nie na cel tylko na obraz celu.
sharkq
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, 01:00
Lokalizacja: MłAWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 11 gości