ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Postprzez marcin.m998 » 1 marca 2009, 08:41

Witam . Załorzyłem ten temat aby mysliwi mogi zapraszać innych na polowania do siebie. Ja osobiście poluje w Kole Łowieckim "Jarząbek " w Białce - Grzechyni Powiat Sucha Beskidzka woj. małopolskie i chetnie zaprosze jakiegos kolege z forum. Mysle że na tym powinno polegać Łowiectwo. W końcy jestesmy Bracia . I dodatkowe pytanie czy jest na forum ktoś z powiatu Radomskiego? Pozdrawiam Kolegów.
marcin.m998
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lutego 2009, 21:24

Postprzez kuki » 1 marca 2009, 13:48

To zaproszenie chyba ważne będzie w przyszłym sezonie.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Stażysta » 1 marca 2009, 20:51

Kol marcin.m 998 W zupełnosci zgadzam sie z twoja wypowiedzia ja zaczynam co prawda dopiero kurs i pełnoprawnym mysliwym bedę od przyszłego sezonu, ale mam styczność z dużą ilosćia myśliwych i jeden z moich kolegów bardzo często wyjeżdza i zaprasza na łowy. Ostatnio byliśmy na bykach w olszytńskim na dzikach w białowieży a koledzy przyjechali do nas na bażanty, kaczki i zające. Uważam ze takie zaproszenia przynosza same korzyści: poznanie nowych ludzi, terenów, nowe przygody, kontakty itp, itd a przy okazji nie naciągajać nas na wilekie koszty.
A jesli można wiedzieć to na jakie polowanie kolega ma możliwosć zaprosić? Drobna gruba zwierzyna ??


Pozdrawiam.
Stażysta
 

Postprzez kuchel » 2 marca 2009, 21:44

[quote="textor"]To zaproszenie chyba ważne będzie w przyszłym sezonie.
A czemu tak myslisz? A na liska popolowac na wabia :D
Avatar użytkownika
kuchel
 
Posty: 34
Dołączył(a): 30 kwietnia 2008, 15:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez szymon » 2 marca 2009, 23:05

Pewnie wyszedł z założenia, że lisów każdy ma u siebie pod dostatkiem ;)
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez radek skiba » 3 marca 2009, 14:34

Każdy mówi, że lisów pod dostatkiem a jak odebrałem pierwszy odstrzał to nie mogę się z żadnym spotkać:((
Avatar użytkownika
radek skiba
 
Posty: 238
Dołączył(a): 14 października 2004, 20:47
Lokalizacja: Pasieki

Witam

Postprzez jagers » 4 marca 2009, 14:03

Podobny wątek istneje na forum internetowym goldenline.pl http://www.goldenline.pl/forum/lowiectwo/481868
i udało mi się już takie polowanie na bażanty z zaproszonym kolegą zorganizować . Teraz tzreba czekac do nowego sezonu.
DB
jagers
 
Posty: 40
Dołączył(a): 10 sierpnia 2004, 08:39

.

Postprzez marcin.m998 » 8 marca 2009, 09:05

No polowanie raczej zbiorowe wtedy zgodnie z kalendarzem . Mamy sporo dzików i Jeleni coprawda nie tak jak w Opolu ale jest tego troszke , liski zajaczki ptactwo itd. Indywidualnie też mozna wyskoczyc.
marcin.m998
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 lutego 2009, 21:24

Postprzez PASJONAT-HB » 10 marca 2009, 13:19

Witam!
Popieram inicjatywę i uważam za słuszną!
Nieważne na co, tylko z kim!
W czasach gdy, łowiectwo stało się modne i coraz częściej głównym celem zaproszeń jest komercja. Zdrowe jest by, pasjonaci nawiązywali kontakty - takie działania uczą i rozwijają, można zobaczyć, że gdzieś jest inaczej i nie koniecznie żle a nawet lepiej.
Na koniec sezonu, zaproszony zostałem na polowanie lis,dzik przez myśliwego, którego poznałem na imprezie u znajomych.
Efekt:
-nowa znajomość ( przesympatyczny jegomość )!!!
-przez ok.1 godz. oglądaliśmy żerujące łanie z cielętami!
-kolega pozyskał dzika, ja silnie przestraszyłem lisa!
-doznania bezcenne, radość, śmiech, wspomnienia, napewno jeszcze razem zapolujemy, nie raz , nie dwa...!!!
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez PASJONAT-HB » 15 sierpnia 2009, 15:36

Witam ponownie!
Jest połowa sierpnia, żniwa w rolnictwie i łowiectwie!
Sierpień, to mój ulubiony okres polowań na dziki, wykoszone zboża sprzyjają zasiadce na czarnego zwierza, a szansa spotkania się z ciekawym egzemplarzem spora!
Planuję zaprosić kilku kolegów na wspólne łowy, zaczynam od poniedziałku bo i pogoda sprzyja, mam nadzieję, że będzie się czym pochwalić!!!
A, jak tam kolegom wychodzi wspólne polowanie z kolegami i zaproszonymi gośćmi oraz co ważniejsze biesiada?
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Postprzez PASJONAT-HB » 19 czerwca 2013, 20:12

Mogę, zaprosić kolegów i koleżanki na polowania zbiorowe lub indywidualne, woj. Podkarpackie. Pozdrawiam zainteresowanych.
Ps. Szczegóły do omówienia tel.)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Postprzez Cyzio » 20 czerwca 2013, 15:22

Witam.
A jestem za a co.Tak na zajaczka :D a w zamian na dzika, ges,jelenia.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Postprzez PASJONAT-HB » 21 czerwca 2013, 11:42

Niestety, na zające obecnie nie polujemy - od kilku lat zasilamy łowisko w szaraki i jest nieco lepiej.
Może za dwa, trzy sezony wznowimy polowania na skiboskoki.
U, mnie można zapolować na Jelenie, Dziki, Sarny ( rogacze, jest się czym pochwalić ), Bażanty,Kaczki,Słonki ( umiarkowanie w zależności od poziomu pracy psa ), natomiast Gęsi i Kuropatwy - Deficytowy towar. Sporo Bobrów, są już odstrzały, lisy ( sporo), jenoty, borsuki (odrobina szczęścia).
Darz Bór.)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Postprzez Cyzio » 22 czerwca 2013, 11:12

Witam.
Z pewną niesmiałoscia :oops: zapytam w jakiej okolicy,miejscowość, jesli mozna zapytać.W sierpniu wybieramy się na ,,wywczasy,, i tak może by popatrzeć.? Jak co to poproszę na pw.Bedziemy w okolicach Cisna,Wołosate,Polańczyk,Wyłkowyja.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: ZAPROSZENIA DO INNEGO KOŁA!

Postprzez PASJONAT-HB » 7 lipca 2013, 14:11

Bory Sieniawskie i Puszcza Sandomierska okolice Stalowej Woli i Sieniawy. Pozdrawiam.
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Następna strona

Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 70 gości