Wyżły

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Wyżły

Postprzez wojtas657 » 25 lutego 2010, 20:01

Witam Koledzy! Mam w planie zakupić teraz na wiosnę psa lecz nie za bardzo wiem na jaką rasę się zdecydować? Mam przymiarki na wyżła niemieckiego krótkowłosego co Wy na to? Chodzi mi o psa który będzie dobrze pływał(aport) i na drobną zwierzynę bażant. Podkarpacie
wojtas657
 
Posty: 34
Dołączył(a): 13 lutego 2010, 12:08
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez butcheri » 25 lutego 2010, 20:13

ja doradzam czeski fousek:] maja duze zamiłowanie do wody:]
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Postprzez Dajrota » 25 lutego 2010, 20:28

jako posiadaczka wyżlicy niemieckiej krótkowłosej śpieszę zachwalać ;)

u nas w Kole praktycznie wszyscy mają jakiegoś wyżła, a to krótkowłosy, a to szorstki, a to węgierski, plus fousek (o którym Kolega wcześniej wspomniał) i seter angielski (zresztą już niebawem będą dwa). Nasza Leda jest dobrze znana wszystkim, którzy do nas przyjeżdżają na polowania, bo na ptactwo jest fenomenalna. Aport z szuwarów, z wody, wystawianie, aportowanie nawet z najgęstszych krzaków bażantów - to jej żywioł. Nie do zdarcia, dawniej mogłaby polować cały tydzień, ale z racji wieku już ją oszczędzamy.
Jedyny mankament przy krótkowłosym to większe narażenie na zranienia cierniami, oraz to, że zimą, przy mrozach nie wpuszczamy jej do wody - zdarzyło jej się nieraz rzucić, ale potem była akcja samochód-ogrzewanie-ciepły koc. Szorstkie mają zdecydowanie gęstszą sierść, więc az tak bardzo "nie przemakają". Z kolei na śniegu krótkowłosemu nie robią się kulki z lodu, a w polu nie wbijają się rzepy i inne dziadostwa. Sam musisz dostosować do tego, kiedy częściej polujesz i co wolisz ;)

Ale wybór doskonały, z doświadczenia szczerze polecam. Przy wszystkich walorach łowieckich psy łagodne, spokojne, mało agresywne, wymagają sporo ruchu, ale przy normalnym trybie życia) da się im go spokojnie zapewnić bez nadmiernych wyrzeczeń. Proste w utrzymaniu, bo sierść niekłopotliwa.
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Postprzez Dajrota » 25 lutego 2010, 20:30

aha, co do pływania to dużych rozmiarów staw rybny chyba wszystkie psy z naszego Koła mają już zaliczony wzdłuż i wszerz ;)

pływaki wyborowe... A naszej profesorce to i łodzią się zdarzało płynąć, jak ją Pan zabrał w rejs :D
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Wyżły

Postprzez rhianna » 20 kwietnia 2015, 13:58

IrishPointer

Nie widzisz że ten post został napisany cztery lata temu?

six sigma certification
rhianna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwietnia 2015, 13:44


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości