Gończy Polski

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Gończy Polski

Postprzez ichtys » 16 kwietnia 2004, 19:46

Niniejszym postem otwieram forum poświęcone psom myśliwskim na wortalu knieja. :D

Początki jak zwykle trudne...
Chcę jednak ze wszystkich sił propagować tę niezwykle piękną i szlachetną rasę psów myśliwskich. I ich zaletach ale i wadach niech się będzie dystkutować w tym wątku.

pozdrawiam
ichtys
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jenot » 17 kwietnia 2004, 16:52

Pies piękny i szlachetny ale chyba mało popularny wsród braci łowieckiej. Wciąż królują kundelki dzikarze a szkoda. Zazdroszczę Czechom wysokiego poziomu kynologii. :(
Jenot
 

Gończy Polski

Postprzez Cyzio5 » 18 kwietnia 2004, 18:09

Mam takiego Pieska i jestem z Niego zadowolony.
Cyzio5
 

Postprzez Gość » 18 kwietnia 2004, 20:16

Cyzio,
może coś więcej napiszesz o swoim psie.. ;)

Polecam
http://banderia.republika.pl/

i założone dla tej strony forum na yahoo. po wstępnej weryfikacji, potencjalnego listowicza, admin dostawia go do listy. Warto, bo sporo informacji pojawia się na tej liście, ściśle związanych z gończymi...

Zastanawia mnie także, dlaczego myśliwi rzadko decydują się na posiadanie polskiego gończego. Może ktoś zna odpowiedz na to pytanie.
I jeszcze jedno. W razie czego, prosze mnie poprawic, ale wydaje mi się, że istnieje obowiazek polowania z psem... Czy to prawda??

pozdrawiam
ichtys
Gość
 

Anonymons odpowiadam o swoim Gończym Polskim.

Postprzez Cyzio5 » 18 kwietnia 2004, 21:40

Piesek wabi się Emol jest z chodowli Gońca Pomorskiego.
Matka Basta Ojciec Obój .
Mój pies został w 2002r Klubowym Zwycięzcą Młodzieży w Krośnie.
Posiada uprawnienia chodowlanne.
Dyplom 1 st dzikaż dyplom 1 st tropowca.Jest psem polującym,
jak jego właściciel.Mieszka w bloku w Głogowie.
Pozdrawiam. : :D
Cyzio5
 

Postprzez malgosia » 19 kwietnia 2004, 10:59

Chociaz mieszkam w duzym miesci i na dodatek w bloku, od 3,5 lat mam tez psiaka rasy gonczy polski, nazywa sie Relaks Hulaj Dusza i .... niestety podobnie jak ja nie poluje! Co do preferowania ras przez mysliwych to chyba stwierdzenie ze nie holubia oni naszej rasy to wielki niewypal ! Przeciez to wlasnie dzieki nim (mysliwym) rasa gonczy polski przetrwala, i na jej bazie od lat 70-tych trwa zmudna praca jej odtwarzania. To wlasnie mysliwi mimo ze rasa ta byla w nielasce Zwiazku przez wiele, wiele lat - dalej ja utrzymywali. Czego jak czego ale tych zaslug mysliwym nikt nie odbierze. Gdyby nie oni nikt z nas w chwili obecnej nie moglby cieszyc oczu widokiem sfory gonczych polskich !
malgosia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ichtys » 19 kwietnia 2004, 12:06

hej małgosiu!

święta prawda, przetrwanie gończych polskich to zasługa myśliwych!!
a co do relaksa... piękny, utytułowany pies. agnieszka balcerzak bardzo mi go polecała dla mojej tahiry :)

pozdrawiam
ichtys
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez malgosia » 19 kwietnia 2004, 14:12

Ciesze sie , ze mamy nie tylko psiaki tej samej rasy ale i wspolnych znajomych. Serdecznie zapraszam do obejrzenia strony RELAKSA, chociaz nie jest jeszcze ukonczona juz widac pierwsze efekty. Obecnie pracuje nad nieoficjalnym drzewem genealogicznym (mam fotograficzne archiwum przodkow ur. nawet w 1978r. !) Pozdrawiam
malgosia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez malgosia » 19 kwietnia 2004, 14:32

Przy poniedzialku - jak zwykle - jestem okrutnie zakrecona, zapomnialam napisac adres do strony RELAKSA: www.republika.pl/gonczy_polski
malgosia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ichtys » 20 kwietnia 2004, 12:09

Małgosiu, BRAWO!! Świetna stronka! Oby nam więcej, tak profesjonalnie wykonanych, o naszych psiakach, witryn przybywało. Ja pracuję nad własną, ale pewnie będzie bardziej flashowa ;))

pochwalcie się własnymi osiągnięciami w dziedzinie wybajerzonych stron...

pozdrawiam
ichtys
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez malgosia » 20 kwietnia 2004, 14:56

Milo mi ze strona moze sie podobac, ale z przykroscia stwierdzam ze to nie moja zasluga a pani Agnieszki, ktora wykazala sie duza cierpliwoscia przy jej tworzeniu z przeslanych przeze mnie materialow. Sama ma jamniczke i jezdzi z nia po calej Europie na wystawy... rzecz w tym ze wlascicielom gonczych polskich ten przywilej sie nie nalezy i poki co dlugo sie jeszcze nie bedzie nalezal, tak przynajmniej mozna sadzic po wieloletnich bezowocnych (jak na razie!) staraniach naszego Zwiazku w rejestracji tej rasy w FCI. Przykre, ale prawdziwe ! Nie da sie ukryc, ze traci na tym polska kynologia, smutne... ale i tak goncze polskie przetrwaja (!!!!!!!!) - nie zaleznie czy to sie komus podoba czy tez nie!!!!! !
malgosia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ichtys » 20 kwietnia 2004, 15:15

Niech ktoś mi wyjaśni (o ile potrafi) dlaczego od tylu lat ciągnie się rejestracja w FCI gończego polskiego?? I czy istnieje jakikolwiek sposób by ją przyspieszyć?? A być może należałoby zweryfikować "wysiłki" Związku??

pozdrawiam
ichtys
Avatar użytkownika
ichtys
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cyzio » 20 kwietnia 2004, 19:16

CO do rejestracji GP w FCI zawsze coś się dzieje tak szepczą
wiewiórki że ktoś nam robi koło nosa ale tak szepczą wiewiórki.
Mam cichą nadzieję że to kiedyś nastąpi.Byle szybko.
Rasa ta zasłużyła SOBIE na rejestrację w FCI.
Podczas zaborów psy te były tępione przez zaborców,jako pańskie.
A są to pieski bardzo mądre i roztropne.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez musia » 20 kwietnia 2004, 21:59

Rozmawiałam ostatnio z osobą blisko ZG i stwierdziła, że właściwie już mamy kolejną rasę w FCI. Tylko jeszcze jakaś kosmetyka, końcówka itp.
musia
 
Posty: 87
Dołączył(a): 17 kwietnia 2004, 11:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez malgosia » 21 kwietnia 2004, 10:36

... to wszystko jest wielce obiecujace, sama mam gonczego polskiego, ale... ja tak słyszę od 5-6 lat... jak tylko zainteresowalam sie ta rasa pod katem wybrania w przyszlosci swojego gonczego pupila ! Nie chce nikomu zabierac nadzieji (sama nia zyje) ale szczerze mowiac marnie to widze przynajmniej na okres 2-3 lat. Zdecydowalam sie na gonczego mimo ze nie byl jeszcze zarejestrowany i jedynie zal mi jak slucham opowiesci wlascicieli innych ras wyjezdzajacych na wystawy za granice o ... panujacej tam atmosferze, perfekcyjnej organizacji (a tego to nam niestey brakuje!) oraz warunkach w jakich wystawy sa organizowane (ja przerabialam nawet wystawe na asfaltowym boisku szkolnym !).
Przy okazji wystaw mozna tez troche zwiedzic jesli tylko sa srodki i ochota! Moze my - wlasiciele GP - doczekamy tego jeszcze w tej dziesiesiolatce - czego sobie i wszystkim zycze!
malgosia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości