Haenel Jeager 10

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Haenel Jeager 10

Postprzez gawra44 » 1 kwietnia 2012, 08:39

Serdecznie witam, długo się zastanawiałem czy poruszać ten temat ,ale jednak tak.W styczniu tego roku kupiłem po długich namysłach sztucer Haenel Jaeger 10 w kal 7x64,chociaż zastanawiałem się długo nad Verney Carronem,w grę wchodziły tez CZ,ale wybór padł jednak na Jaegera,wszystko związane jest jak wiadomo z kasą ale nie o tym chciałem .Sztucer z wyglądu świetnie się prezentuje,zamek pracuje o niebo lepiej niż w CZ, na oko rewelka,oddałem z niego 5 strzałów municją Geco 3 na strzelnicy 2 w kniei jeden do odynca 78 kg a drugi jeleń byk ,obydwie sztuki padły w ogniu,strzały oddane na odległości do dzika około 100 m jeleń 130m lub coś około tego.I stało się nadmieniam że akurat wtedy były te silne mrozy,po przyjeżdzie z łowiska do domu zabrałem się jak to mam w zwyczaju do czyszczenia broni ,i tu CAŁKOWITE ZASKOCZENIE-PĘKNIĘTA KOLBA,zgłaszam reklamację sklep oddaje broń do Warszawy troszkę to trwało więcej niż 14 dni,Niemcy wymieniają prawdopodobnie kolbę na nową,piszę prawdopodobnie bo nie wiem czy dostanę starą, a obawy mam czy oby nie została umiejętnie sklejona .Właściciel sklepu tak mi sugerował że można skleić i będzie jak nowa,reasumując tania broń z tanich materiałów i są efekty, chciałbym, żeby koledzy wypowiedzieli się na temat pękania osad a może ktoś mi podpowie dlaczego tak się stało , broń nie uderzona.Z góry dziękuję za odpowiedzi,generalnie jak za te pieniądze to broń świetna tylko martwi mnie ta kolba,niemiecka broń a takie wykonanie?
gawra44
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lutego 2012, 16:15

Re: Haenel Jeager 10

Postprzez Cyzio » 1 kwietnia 2012, 12:57

Witam.
A miałem ją w swoich zacnych łapkach.Jak mam kupić CZ czy jak w temacie wybiore jak w temacie.Kolba mogła pęknac od mrozu.W te mrozy bywałem w lesie ale Merkla wyjmowałem z futerału po ok 10 godz wg powiedzeń doświadczonych myśliwych broń dochodzi do temp otoczenia.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Haenel Jeager 10

Postprzez kuki » 1 kwietnia 2012, 18:02

Kleje do drewna są tak dobre, że po sklejeniu nie będzie widoczny defekt osady. Trwałość jest tak znaczna, że ewentualne kolejne pęknięcie nie nastąpi w tym samym miejscu tylko obok. Po sklejeniu nie powinno pękać no chyba, że materiał z którego wykonana jest kolba jest niskiej jakości.
A peknięcie mogło nastąpić na skutek naprężeń materiału. Drewno osady o dodatniej temperaturze w zderzeniu z niską temperaturą powietrza nie wytrzymało i się rozdwoiło wzdłuż najsłabszej linii słojów.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Haenel Jeager 10

Postprzez klarnet11 » 1 kwietnia 2012, 19:17

dlaczego tak sie dzieje ?-prawdopodobnie dzieje sie to tak

Siedzi Arab w burnusie gdzies tam w Emiratach Arabskich -bierze telefon i telefonuje
-"Herr Merkel i Herr Haenel wy robic moja broń szybko i duzo -ja potrzebować duzo pieniędza bo chciec kupic sobie pietnasta żona "

ale tak na powaznie to masz pelne prawo do gwarancji -materiał na osade został zle dobrany
kolba powinna być wymieniona w serwisie bez żadnej łaski z niczyjej strony

w realiach niemieckich przy bardzo wysokiej roboczogodzinie nikt raczej nie będzie sie bawił w drogie i czasochłonne klejenie -taniej będzie wymienic osadę

a le gdybyś zrezygnował z gwarancji i planował sobie naprawic to sam to jednak sam klej nie wystarczy

Larry pokaze Ci jak to sie robi
http://www.youtube.com/watch?v=9blvsPF_ ... re=related
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 74 gości