Założenie sklepu myśliwskiego

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Założenie sklepu myśliwskiego

Postprzez andrzejwob » 20 kwietnia 2012, 09:51

Witam Kolegów. Poważnie zastanawiam się nad otwarciem sklepu z bronią myśliwską i nie tylko. Z tego co już wyczytałem trzeba ukończyć 4 dniowy kurs z przygotowania zawodowego do wykonywania lub kierowania działalnością gospodarczą w zakresie wytwarzania lub obrotu bronią. A taki kurs prowadzi Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia w Zielonce koło Warszawy, Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu.
Opłata za kurs nie może przekroczyć przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym ogłoszonego przez Prezesa GUS na podstawie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Dzisiaj to będzie sporo ponad 3 tys. zł na dzień dobry.

Ale co dalej??? Wiem oczywiście że muszą być spełnione wymogi lokalowe, zabezpieczenia itp, ale zastanawia mnie ile jeszcze jest kosztów przy uzyskaniu samej koncesji??? czy ktoś może wie???

Następnie, gdzie udawać się po broń??? bezpośrednio producent, czy jakieś hurtownie??? jeśli ktoś wie , proszę o pomoc lub pomysły.
andrzejwob
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 czerwca 2011, 11:46

Re: Założenie sklepu myśliwskiego

Postprzez =Marcin= » 27 maja 2012, 14:04

Witam Kolegę ;)

Też kiedyś chciałem otworzyć sklep myśliwski ale po zasięgnięciu języka i wdrążeniu się trochę głębiej w temat dałem sobie z tym spokój.
Z góry mówię, że nie chcę Koledze odradzać czy zniechęcić go do tego ale podpowiem Ci mniej więcej co wiem.

Kursy o których mówisz to z tego co pamiętam to są kursy dla osób chcących "obracać" bronią palną i wykonywać drobne naprawy czyt. rusznikarz. W kwestii tych kursów ułatwione mają trochę osoby, które są z zawodu ślusarzami (obróbka metali itp.)

Żeby otworzyć sklep trzeba zarejestrować działalność co w naszym państwie jest jedną wielką biurokracją !Oczywiście wcześniej trzeba napisać biznesplan, żeby starać się dotację z Unii Europejskiej - jest to tzw bezzwrotna pożyczka. UE daje Ci pieniądze na otwarcie firmy, jeśli utrzymasz się na rynku dłużej niż rok to nie zwracasz pieniędzy UE. Ale jakiś swój udział finansowy też musisz tu mieć. Jeśli już przejdziesz etapy biurokracji, dostaniesz dotacje, znajdziesz lokal i wgl wtedy czeka już przyjemniejsza część a mianowicie pozyskiwanie dostawców. Szukasz w internecie hurtowni z odzieżą, akcesoriami, bronią, optyką itp dzwonisz i się dogadujesz. Zwykle wtedy jedzie się do siedziby hurtowni by podpisać umowę. Później reklama na rynku i rywalizacja z konkurencją o klientów i atrakcyjny asortyment.

Zapomniałbym o zdobyciu koncesji na obrót bronią palną i amunicją. W sklepie musi znajdować się pancerne pomieszczenie gdzie będzie tego rodzaju towar przechowywany. Monitoring sklepu itp.
Avatar użytkownika
=Marcin=
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 sierpnia 2009, 14:20
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 66 gości