Nowelizacja ustawy łowieckiej

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Nowelizacja ustawy łowieckiej

Postprzez doliwa10 » 20 stycznia 2013, 20:30

Kolezy jak sądzicie; w jakim kierunku pójdą prace nad npowelizacją naszej ustawy?. Czy PZŁpo nowelizacji utrzyma sądy łowieckie z możliwością odwołania się do sądów powszechnych, czy też sądy korporacyjne zostaną wyłączone i pozostaną tylko sądy cywilne, znane z przewlekłości postępowań?. Jak ewentualnie wpłynie taki stan rzeczy na przestrzeganie prawa wśród członków kól łowieckich?
doliwa2
doliwa10
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, 14:16

Re: Nowelizacja ustawy łowieckiej

Postprzez borowik » 20 stycznia 2013, 21:54

Jeżeli sądownictwo powszechne to za przestępstwa przeciwko prawu łowieckiemu, np. kłusownictwo rozpatrywać będą sądy karne, tak jak do tej pory. Natomiast łamanie przepisów z tzw. zasad wykonywania polowania nie ma kto w obecnej sytuacji rozpatrywać bo nieprzestrzeganie rozporządzeń nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem. Może sądy grodzkie?
Myślę, że prawo łowieckie zostanie znowelizowane i sądownictwo PZŁ zostanie utrzymane. Poprostu zasady jego funkcjonowania znajdą się ustawie, a nie jak do tej pory w statucie PZŁ.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Nowelizacja ustawy łowieckiej

Postprzez Cyzio » 21 stycznia 2013, 18:25

Witam.
Wielki szum,jazgot,a wyjdzie jak zwykle ,,gniot,, który latami bedzie nowelizowany poprawiany itp.Zacząć trzeba od wybrania nowych władz.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Nowelizacja ustawy łowieckiej

Postprzez doliwa10 » 22 stycznia 2013, 08:51

Kolego C Y Z I O a może nieco szerzej - bywasz przecież na różnych forach. Jazgot - czyj ?. Gniot? ,czyżbyś znał ostateczną wersję projektu, czy tylko tak z przyzwyczajenia za pewnym portalem gaworzysz, bo mnie wydaje się, ze póki co sprawy idą w dobrym kierunku. Faktycznie uważam,że jest co nieco do poprawienia ale wienien to być proces ciągły. Przecież sądy powszchne już orzekały za przestępstwa przeciwko prawu łowieckiemu co słusznie zauważył Kolega " borowik" , a postępowania RD były na ten czas zawieszne w oczekiwaniu na wyroki tych sądów. Zreszta wydaje się, że ten "gniot", nie jest takim gniotem jak wielu sądzi i spełnia wymogi wyroku TK. I znowu rację ma Kolega "borowik" twierdząc, że :"Myślę, że prawo łowieckie zostanie znowelizowane i sądownictwo PZŁ zostanie utrzymane. Poprostu zasady jego funkcjonowania znajdą się ustawie, a nie jak do tej pory w statucie PZŁ.
Z myśliwskim
Darz Bór
doliwa
doliwa10
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, 14:16

Re: Nowelizacja ustawy łowieckiej

Postprzez Cyzio » 22 stycznia 2013, 14:27

Witam.
Mam swoje w temacie sadownictwa łowieckiego zdanie i czekam na zmiany.I niech tak zostanie.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości