Wywiad

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Wywiad

Postprzez alette » 25 stycznia 2013, 19:56

Witam! Moim celem jest napisanie książki o myśliwych. Jeśli są na tym portalu myśliwi, którzy zgodziliby się na wywiad, czyli spotkanie ze mną na żywo i porozmawianie o swojej pasji, to proszę o kontakt na mój mail: basiaczachor@interia.eu. Zapewniam anonimowość, w książce dane osobiste będą zmienione. Chyba, że komuś nie będzie na tym zależało. Nie zamierzam napisać książki anty myśliwskiej, robić na myśliwych nagonki. Ja spełnię się jako pisarka, dziennikarka - amatorka, Wy myśliwi, możecie przedstawić siebie Polakom, opowiedzieć o sobie. To tyle, w skrócie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Pozdrawiam.
alette
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 stycznia 2009, 02:32
Lokalizacja: opolskie

Re: Wywiad

Postprzez Dajrota » 26 stycznia 2013, 13:34

oooo, a czemuż to Pani na "łowieckim" nie próbuje szukać chętnych do wywiadu, tylko na "kniei" i forum strony ZG PZŁ? chyba dlatego, że na łowieckim już "wywiadów-rzek" Koledzy z Panią sporo przeprowadzili i jakoś znając niektóre z nich, z niedowierzaniem przyjmuję Pani zapewnienia o "nie pisaniu anty-myśliwskiej książki".
Może i "jakiś" jeleń się znajdzie, kto wie? Tylko co z tego wyniknie na końcu dla PZŁ? obawiam się, że nic dobrego.

Pozdrawiam i życzę spełniania się jako pisarka, ale może lepiej pisać na inny temat. Dla nie-myśliwego łowiectwo to trudny temat, nawet ze względu na specyficzny język. Potem się czegoś nie zrozumie, albo zrozumie zbyt dosłownie i znowu przeczytam w poważnej publikacji, że aby zastrzelić jedną kaczkę, należy wystrzelać całą paczkę naboi - a to bliżsi Pani poglądowo koledzy takie cuda piszą.
Avatar użytkownika
Dajrota
 
Posty: 227
Dołączył(a): 29 stycznia 2010, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Rajbrot

Re: Wywiad

Postprzez szymon » 26 stycznia 2013, 14:56

Tutaj też ją znają.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: Wywiad

Postprzez alette » 26 stycznia 2013, 19:07

ad Dajrota

Zaproponowałam spotkanie wielu myśliwym, głównie na łowieckim. Kilku się zgodziło, kilku wciąż się zastanawia. Ludzie się zmieniają, dotyczy to i mnie. Nie musi mi Pan wierzyć. Nikogo nie mogę zmusić do udzielenia mi wywiadu.
Może warto dać polskiemu społeczeństwu poznać się? Akurat takie mam pragnienie, by napisać książkę, której bohaterami będą myśliwi. Kto wie, może kiedyś napiszę coś jeszcze?
alette
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 stycznia 2009, 02:32
Lokalizacja: opolskie

Re: Wywiad

Postprzez doliwa10 » 26 stycznia 2013, 20:24

Witam Panią . No cóż wyparzedziła mnie Koleżanka Dajrota. Mam podobne zdanie. Również polecam "łowiecki.pl "a szczególnie Jego własciciela, który ma doświdczenie w udzielaniu wywiadów - dyskusji na temat łowiectwa i
jego ustroju. Powinna też Pani zaproponować wywiad znanemu z "łowieckiego.pl" , pisującemu tam 'ociekające prawdą" ,felietony a zarazem nadzwyczaj aktywnego forowicza podpisującego się " Stanisław Pawluk" wcześniej "kulwap,lub qulwap. Prawdopodobnie starczyłoby Pani tekstu na gruby tom a może dwa, a kto wie czy nawet nie na trylogię. Nie wierzę też, znając Pani wcześniejszą twórczość internetową, że będzie Pani zdolna do obiektywnej prawdy.
A tak w ogóle, to tak na początek polecełbym Pani lekturę bogatej twórczości Juliana Ejsmonsda, Korsaka, Weyssenchoffa, a nawet Mickiewicza, czy Sienkiewicza nie licząc Hemingwaya, i Jego polskiegio tłumacza Bronisława Zielińskiego. A i Róg myśliwego Roberta C. Ruarka, czy Mysliwstwo w Polsce i Litwie ułożone przez Waleryana Kurowskiego i wiele, wiele innych pozycji które dałyby Pani jakiś pogląd i pomost do dyskusji o łowiectwie. Stąd zapytam; czy Pani zna twórczość tych znamienitych i zasłużonych dla polskiej literatury twórców i ich dzieła.
Jeżeli zaś miewa Pani luki w tej dziedzinie to szkoda zachodu.

Z poważaniem
doliwa10
doliwa10
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, 14:16

Re: Wywiad

Postprzez bock » 27 stycznia 2013, 17:37

alette, już kilka książek o nas napisano. Zazwyczaj odbieramy to z usmiechem pod nosem. Co do poznania się, lokalne społeczeństwo zna myśliwych i to jest nasza gwarancja sukcesu, nie portale knieja, lowiecki itd. Trud pracy jest widoczny w lasach i na polach więc tam będzie miło Cię spotkać.Poza tym dałaś się poznać nie jako miłośniczka zwierząt.. Może w TVN-ie warto spróbować z bzdrurczokiem. Twoje zapewnienia, wybacz nie przekonują mnie i jak czytam pozostałych myśliwych także.
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości