Zakup amunicji do broni krótkiej

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Zakup amunicji do broni krótkiej

Postprzez wildboar » 3 lutego 2013, 10:40

Witam koledzy mam pytanie, a mianowicie czy posiadając pozwolenie na broń myśliwską i mając zarejestrowaną tylko i wyłącznie broń gładkolufową mogę kupować amunicję do broni krótkiej 9mm parabellum? Proszę o przesłanie linku do konkretnego aktu prawnego.
Z góry dziękuję za odpowiedź, Darz Bór
wildboar
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 stycznia 2012, 21:17

Re: Zakup amunicji do broni krótkiej

Postprzez borowik » 3 lutego 2013, 19:30

Sklepy sprzedają amunicję tylko do takich kalibrów jaką broń masz wpisana w legitymacji posiadacza broni. Nie podam ci podstawy prawnej bo nie mam przy sobie ustawy o broni i amunicji. Zapytaj w najbliższym sklepie mysliwskim skąd taka praktyka, albo poszukaj w UOBiA i przepisach wykonawczych do niej.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Zakup amunicji do broni krótkiej

Postprzez doliwa10 » 3 lutego 2013, 20:34

@ wildboar - Kolega borowik udzielił Ci konkretnej odpowiedzi. Ale tak przy okazji ; przecież o tym wie każdy myśliwy, chyba, że nim nie jesteś. A tak w ogóle jeżeli, posiadasz broń krótką to musiałeś przechodzić odpowiedni sprawdzian wiedzy zwany egzaminem i to przed uzieleniem Ci promesy na zakup tego rodzaju broni. Zatem ; albo jesteś posiadaczem nielgalnej broni krótkiej, albo chcesz komuś zrobić przysługę kto taką broń nielegalnie posiada, bo legalny posiadacz wiedziałby o obowiązujących procedurach w tym względzie, chyba,że bezwiednie szukasz problemów. Fora są przecież czytane.
doliwa10
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, 14:16

Re: Zakup amunicji do broni krótkiej

Postprzez wildboar » 3 lutego 2013, 21:21

Niestety w żadnym z wymienionych przypadków nie trafiłeś.
Lubię postrzelać sobie z broni krótkiej, jednak jak wiadomo do celów łowieckich takiej broni nie mogę w chwili obecnej zakupić, a jedyne rozwiązanie to strzelanie na strzelnicy i stąd moje pytanie, gdyż za amunicję kupioną na strzelnicy trzeba słono płacić, plus do tego opłata za pożyczenie broni, opłata za pobyt na strzelnicy i wychodzi nie mała kwota, dlatego też pytałem o uregulowania prawne gdyż miałem nadzieję, że jest jakaś furtka i przynajmniej na amunicji jakoś da się zaoszczędzić.
Odnośnie łowiectwa jestem członkiem PZŁ i myśliwym jednak na chwilę obecną nie posiadam pozwolenia na broń.
Dziękuję za odpowiedzi Darz Bór.
wildboar
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 stycznia 2012, 21:17

Re: Zakup amunicji do broni krótkiej

Postprzez doliwa10 » 4 lutego 2013, 09:14

@ wildboar - wybacz ale dla chcącego sobie postrzelać - bo lubi , właściwym miejscem jest strzelnica. W Twoim wypadku jedyną możliwością zaspokojenia swojej pasji jest tylko i wyłącznie krzystanie z oferowanych przez właściciela strzelnicy warunków. Nie mając zaś pozwolenia na broń - nawet myśliwską, chcąc strzelać musisz korzystać z instruktora i broni obiektowej. Logiczną zaś konsekwencją zdarzeń jest używanie amunicji oferowanej przez strzelnicę za którą musisz zapłacić. A że drogo... ? No cóz pasje kosztują.Chciałem dodać,że niema żadnych furtek prawnych w tym względzie. Jeżeli zaś masz dodstęp do komputera - zresztą to widać - to nic prostszego jak otworzyć sobie odpowiednią stronę, najprościej wpisując w wyszukiwarkę i masz na dłoni, przepraszam na ekranie. I to by było na tyle!
Darz Bór
doliwa10
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, 14:16


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości