Jak zostać Dianą?

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Jak zostać Dianą?

Postprzez agnes9 » 6 lutego 2013, 22:38

Witam,

Wiem, że jakiś czas temu pojawiał się tu już ten temat, a mianowicie jak zostać członkiem PZŁ, ile to kosztuje? Ponawiam temat, ponieważ tamte dane wydają mi się nieco nieaktualne... Czy jest ktoś w stanie przybliżyć mi cały proces "rekrutacji"? Z tego co mi wiadomo jako, że skończyłam TL omija mnie obowiązek stażu... a co z kursem itd.?
Darz Bór!!!
agnes9
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 stycznia 2013, 19:40

Re: Jak zostać Dianą?

Postprzez agnes9 » 6 lutego 2013, 22:39

A jak zostać myśliwym niezrzeszonym?
agnes9
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 stycznia 2013, 19:40

Re: Jak zostać Dianą?

Postprzez borowik » 7 lutego 2013, 11:13

Jeżeli ukończyłaś technikum leśne to staż Cię omija. Sprawdź w najblizszym zarządzie okregowym PZŁ.
Zapisujesz się na kurs dla nowowstepujących. Koszt około 1100zł (tyle kosztuje w Krakowie). W niektórych okręgach kursy juz się zaczną lada moment. Po zdanym pozytywnie egzaminie składasz podanie o przyjęcie do PZŁ (druk na do poprania na stronach zarządów okregowych). Opłacasz wpisowe do PZŁ (trzykrotność składki rocznej) + skaładkę z ubezpieczeniem na dany rok. Do tego parę złotych za legitymację. Dostajesz legitymację członkowską i specjalne zaświadczenie o zdanym egzaminie i przyjęciu do PZŁ , które dołączasz do podania o pozwolenie na broń. Możesz byc członkiem niezrzeszonym. Badanie lekarskie do wniosku o pozwolenie na bron w granicach 250-350 zł. Za decyzję administracyjną o pozwoleniu na broń ( niezależnie od ilości jednostek broni) opłata 243zł + 17 złotych za zaświadczenie uprawniające do zakupu jednej jednostki broni. Jeżeli chcesz wstąpić do jakigoś koła łowieckiego to składasz do niego podanie o przyjęcie (druk do pobrania na stronach zarządów okregowych) i wpisowe (maksymalnie 10 rocznych składek na PZŁ).
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Jak zostać Dianą?

Postprzez agnes9 » 7 lutego 2013, 14:06

Dzięki :) już wszystko wiem :)
agnes9
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 stycznia 2013, 19:40


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości
cron