Słonka

Rozmowy na tematy aktualne, problemowe, niewygodne

Moderator: Cyzio

Słonka

Postprzez hornet22 » 23 czerwca 2013, 19:20

W lutym tego roku napisałem w Powitalni,że posiadam trofeum ze słonki....
Bardzo rzadko tu zaglądam,bo wolę siedzieć w lesie niż na czacie :D
Dzisiaj patrzę a tam.....borze gęsty,jak ja tym Ludziom w oczy teraz spojrzę :oops: !
Bardzo przepraszam i spieszę naprawić me zaniedbanie.


Polowałem jednego roku na słonki na ciągach-wtedy jeszcze ta metoda była zgodna z prawem mimo,że słonki nie stanowiły obiektu pożądania łowców pióra.Wybraliśmy się z kolega do miejscowości Pod...ka otoczonej bagnami i tzw olsem. Towarzyszyła nam wyżlica fouska,która przysłowiową igłę wyniucha .
Do miejsca ciągów przedzieraliśmy się przez chaszcze a mech pod butami nasączony był jak gąbka.
Wieczór był czarowny-pachniało wiosną na całego i ptactwo wszelkiej maści podzielało naszą radość...
Na polance siedliśmy na stołeczkach a Aza buszowała po krzakach.
W pewnym momencie przeleciała słonka lecz była za daleko...potem druga i zaczęły się ciągi.
Słonek w tej okolicy zawsze było dużo ale nigdy nie przywoziłem do domu więcej niż cztery-pięć.

Gdy zabrzmiał poświst kolega się złożył i opróżnił lufy..słonka leciała dalej.Strzeliłem i ptak złożył się.
Głucha była-skomentował swoje pudła koleś -dobrze,ze ty trafiłeś....

Aza przyniosła aport i niechętnie oddała.Odebrałem ptaka , nagrodziłem psa i ...zamarłem. Słonka na cieku miała OBRĄCZKĘ!!!
Mały, aluminiowy pierścień z napisem
MUSEUM PARIS 19354

Napisałem do Łowca Polskiego i pan Redaktor Pańtak dał mi adres Katedry Ornitologii w Gdańsku.
Pani z Katedry podziękowała mi za info i prosiła o cierpliwość-Podmiot Obrączkujący we Francji został powiadomiony.
Po jakimś czasie dostałem podziękowanie za ,,jedyną informację o słonce z tak odległego punku na wschodzie Europy,, i za to,że poinformowałem.
Mam wszystkie dokumenty a obrączka...nanizana na rzemyczek spoczywa w pudełku z moimi skarbami.
Każdy może mieć byka -osiemnastaka...ale obrączkę mam tylko ja :D :D
Darz Bór i mniejsze lasy!
hornet22
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lutego 2013, 09:57

Re: Słonka

Postprzez doliwa10 » 25 czerwca 2013, 06:16

A to miłe z Twojej strony ! Zatem gratuluję nie tylko "trofeum" , ale i poczucia odpowiedzialności ściśle związanego z naszymi szeroko pojętymi zasadmi etyki .
Niech Ci BÓR NADAL DARZY !
doliwa10
doliwa10
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 grudnia 2012, 14:16


Powrót do O Czym Szumią Knieje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 66 gości
cron