wyżły

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

wyżły

Postprzez hubal1975 » 14 lutego 2013, 22:04

Przepolowałem już cały sezon więc czas najwyższy zakupić psa myśliwskiego. W łowisku przeważa zwierzyna gruba gównie dzik i jeleń, ale jest też bażant i kaczka. Poluje głównie z podchodu, psiak miałby mi towarzyszyć w polowaniu lokalizowac i wystawiać zwierzynę. Nie interesuje mnie absolutnie praca psa w miotach na zbiorówkach. Bardzo podobają mi się wyżły nwsz i nwk. Myślicie, że jedna z tych ras to dobry wybór? DB
hubal1975
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lutego 2013, 19:41

Re: wyżły

Postprzez hubal1975 » 14 lutego 2013, 22:14

Zapomniałem dodać, że w kole jest bardzo dużo GP wszyscy namawiają mnie na gończaka, ale ta ta rasa jakoś mi się nie widzi. DB
hubal1975
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lutego 2013, 19:41

Re: wyżły

Postprzez norbi » 15 lutego 2013, 07:00

8) Kolego Wyżeł jak najbardziej jeszcze mógł byś się zastanowić nad Gordonem - WNSZ to powinno wystarczyć Pozdrawiam DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Re: wyżły

Postprzez Barko2 » 11 sierpnia 2013, 08:45

a co powiesz o wyżle weimarskim?
Lubią biegać i mają dobry nochal na sarny czy dziki.
Avatar użytkownika
Barko2
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 sierpnia 2013, 20:37
Lokalizacja: Gryfino/ Szczecin

Re: wyżły

Postprzez skaflok » 30 sierpnia 2013, 07:03

Na co psa stać to będziesz wiedział jak dorośnie i ukończy szkolenie. Widywałem wyżły bez stójki, niebiegające setery, teriery bojące się dzików, labradory bojące się wody. To co koledzy piszą to prawda, ale.....tylko statystycznie.
DB skaflok
skaflok
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7 maja 2008, 09:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: wyżły

Postprzez zbiper » 1 października 2013, 11:14

proponuję "psa leśników" czyli wyżła niemieckiego długowłosego używanego z dobrym efektem do polowań na ptactwo i jako posokowiec . Dodatkowym atutem jest bardzo duża wytrzymałość na warunki terenowe i pogodowe(mróz). Aktualnie w Milanówku są piękne szczeniaki po rodzicach polujących.
zbiper
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 października 2013, 11:04

Re: wyżły

Postprzez damian70 » 19 grudnia 2013, 13:35

Wyżły moge potwierdzić są bardzo dobrą rasą. pieski są bardzo pomocne i warto zastanowić się nad ich wyborem.
damian70
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 grudnia 2013, 13:24

Re: wyżły

Postprzez teddys71 » 2 listopada 2014, 13:42

Darz Bór. Mam pytanie. Posiadam 15 miesięcznego psa, którego zakupiłem jako szczeniaka. Jeden z rodziców był (a) wyżłem o brązowym umaszczeniu, natomiast drugi z rodziców był podobno wyżłem ale o umaszczeniu w czarno szare łaty taki jak szczeniak. Sprzedający powiedział, że to wyżeł. Coś mi nie pasowało, ale nie chciałem się kłócić z ojcem, który go zamówił i psa zabraliśmy. Pies dorastał, nauczył się aportować, zaznajamiałem go ze zwierzyną łowną, terenem i stwierdziłem po minionym sezonie polowań grupowych na kaczki, że nie przejawia żadnego zainteresowania zwierzyną. Kaczka leży obok jest mu to obojętne. Kaczkę jak się mu rzuca przyniesie, ale nie ma pasji, że to zwierzyna. Nie ma wietrzenia nosem podczas biegania, nie wykonuje stójki. W kojcu staje na tylnych łapach, przednimi opiera się o siatkę jak kundel. Miałem już tam wyżły i nie stały tak przy siatce jak on. Często szczeka na obcych jak kundel.Cz y to może być mieszanka po jednym z wyżłów francuskich, który jest używany jak czytałem do polowań w polu na bekasy i do towarzystwa ?
teddys71
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 listopada 2014, 13:25

Re: wyżły

Postprzez borowik » 2 listopada 2014, 19:54

Stoi przy siatce jak kundel, szczeka jak kundel. Ręce opadaja.
Jeżeli kupiłes psa niewiadomego pocodzenia to masz niewiadomo co i nikt ni ci nie powie co to jest za krzyżówka.

Ale gdybyś zamknął na 15 miesięcy rodowodowego psa mysliwskiego w kojcu, a potem go wyjął i poszedł z nim na polowanie te
o też pewnie nie przejawiałby pasji łowieckiej.
Psy trzeba szkolić.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: wyżły

Postprzez teddys71 » 4 listopada 2014, 11:14

Nie no taki naiwny to nie jestem. Pies był przez cały czas zabierany w teren, a nie trzymany w kojcu, dostawał dzikie kaczki do zapoznawania się z zapachem. Ale mam cień nadziei, jestem po polowaniu Hubertowskim na które go zabrałem bez przekonania. Na polowaniu był zainteresowany goniącymi sarnami, zającami, obwąchiwał wiszące na trokach bażanty, a po pozyskaniu przeze mnie bażanta, podniósł go i przyniósł. Czas pokaże. Jednak uważam, że wyżeł musi być o tradycyjnym umaszczeniu.
teddys71
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 listopada 2014, 13:25

Re: wyżły

Postprzez borowik » 4 listopada 2014, 21:35

Nie jesteś naiwny tylko nie masz pojęcia jak układać psa.
Musisz trochę poczytać na ten temat żeby wiedzieć jak się do szkolenia wyżła zabrać.
Kup sobie książkę Erwina Dembinioka "Wyżły" albo Jerzego Wilskiego "Zrozumieć psa" Przeczytaj uważnie, przetraw i zacznij szkolić psa tak jak to się powinno robić.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości
cron