Jaki samochód do lasu.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Re: Jaki samochód do lasu.

Postprzez przewodnik » 31 stycznia 2008, 18:47

[quote="Snajper"]Witam, jestem młodym myśliwym i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś samochodu z 4x4 który służył by mi do jazdy na polowania i do pracy ( 60km dziennie asfaltem). Biorąc pod uwagę mój wzrost (198cm) nie może to być Samurai ani Jimny. Gotówkę jaką mogę wyłożyć na ten cel to jakieś 15000zł. Proszę o dobre rady. Pozdrawiam.[/quote]

Wszystkim nie tylko młodym myśliwym chciałbym dać jedną fundamentalną radę - z samochodu nie można nauczyć się lasu i pola. Aby czerpać z tej skarbnicy to trzeba się potrudzić pieszo, przedrzeć przez krzaki, wytaplać w bagnie.
Nie wiem skąd wzięła się maniera wjeżdżania do lasu, czasem pod samą ambonę. Ludzie którzy deklarują miłość do przyrody i jej skarbów tak arogancko "pchają" się w każdą dziurę smochodem zamiast podreptać po łowisku. Wynająć bryczkę czy linijkę. A ubitą zwierzynę zawsze można dowieźć wynajmując kogoś. Często w kołach ten problem jest rozwiązany, jest ktoś kto pomoże, bo mieszka na miejscu.
Ile też kolega ~Snajper~ ma zamiar strzelać grubej zwierzyny w roku?

Ech szkoda gadać :(
przewodnik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 stycznia 2008, 15:12

Postprzez przewodnik » 31 stycznia 2008, 18:49

[quote="endi222"]witam szanowni koledzy!

tak zgodzę się że czasami jest problem z dojazdem do zwierzyny szczególnie gróbej strzelonej w trudnym terenie. Polowałem raz w bieszczadach i muszę powiedzieć że mimo wielu terenówek przy wyciągnięciu łani czy byka najbardzej pomocna jest koleżeńska pomoc .
DARZ BÓR![/quote]


Tak właśnie, pomoc koleżeńska. W końcu koło to grupa ludzi która powinna ze sobą współdziałać :D
przewodnik
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 stycznia 2008, 15:12

Postprzez TomekK » 1 lutego 2008, 22:47

Zgodze sie tu z Przewodnikiem...
Moj niedawny, pierwszy dzik :) ktory wazył 115kg został przeciagniety we dwie osoby z 500m przez las.....nie pamietam ile było postoi, ubrania mokre- bynajmniej nie od deszczu :) ale warto bylo sie pomeczyc.
DB
Avatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 45
Dołączył(a): 1 października 2007, 13:10
Lokalizacja: Tomaszow lub

Postprzez bimber » 17 kwietnia 2008, 16:14

JA mam uaza niemartwisz sie o lakier trz litry diesel wlejesz wszystko coby tłuste było nap ropy prosto z odwiertu a zjazdąpo terenie tam gdzie wyjdziesz na nogach to dojedieszj jak stanie to po mały ciągnik szkoda iść
bimber
 
Posty: 24
Dołączył(a): 14 kwietnia 2008, 12:46

Postprzez Snajper » 15 czerwca 2008, 15:54

Kolego Przewodniku. Jestem w kole łowieckim w którym strzela się sporo dzików i jeleni. Kiedy strzelę dzika w miejscu gdzie nie dojadę samochodem osobowym, a tych miejsc jest dużo to mam szukać znajomego o 1 w nocy z ciągnikiem bądź autem 4x4 i prosić go o pomoc? To chyba pomyłka. Życzę powodzenia jeżeli to jest klucz do sukcesu, zapewniam że grono kolegów się znacznie zawęży.
P.s. zwierzyna gruba piszemy przez "u" a nie "ó"[/quote]
Snajper
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 sierpnia 2006, 12:36

Postprzez rosomak » 15 czerwca 2008, 18:00

Polecam konia!!! Cicho chodzi, malo pali a jak nawali to zaraz idzie dalej :lol: .
rosomak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 28 lutego 2008, 17:45
Lokalizacja: Dolsk

Postprzez Snajper » 16 czerwca 2008, 13:13

I spaliny nie szkodliwe :D
Snajper
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 sierpnia 2006, 12:36

Postprzez lechu16x » 29 czerwca 2008, 23:05

według mnie suzuki samurai z 88-93rok niezawodny miałem okazzje sie przekonać :)

DB
Avatar użytkownika
lechu16x
 
Posty: 27
Dołączył(a): 29 czerwca 2008, 17:49
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jaki samochód do lasu.

Postprzez bukowylas » 15 czerwca 2015, 13:37

Ja natomiast szukam samochodu, który sprawdzi się i w terenie, ale także na normalnych szosowych drogach. Myślałem na początku o starych poczciwych terenówkach, ale niestety większość pali jak smoki. Ostatnio spacerując we Wrocławiu po różnych salonach trafiłem do salonu Suzuki na Kamiennej (Pol-Motors) i zaciekawił mnie Suzuki Vitara. Cenę miał całkiem niezłą jak na nowy samochód i to dość dobrej jakości. Zastanawiam się jak sprawdza się w trudniejszych warunkach. Miał ktoś z nim do czynienia? Bardzo proszę o opinie.
bukowylas
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 czerwca 2015, 13:28

Re: Jaki samochód do lasu.

Postprzez Rafrom » 30 października 2015, 11:05

Witam.
Jeśli mogę doradzić:
aktualnie posiadam Jeepa Wranglera 2.5 benzyna, rocznik 1992. Auto kupiłem za 8000 zł, 3000 zł wsadziłem w piaskowanie, zabezpieczenie podwozia/ramy, lakier na zewnątrz.
Auto pozbawione wszystkiego co można nazwać wygodą i komfortem taki UAZ made in USA. Resory z przodu i z tyłu jak wóz drabiniasty.
W terenie super, na asfalcie sztywny. To jest pojazd tylko w łowisko na co dzień jeżdżę osobówką, reduktor w Jepie działa, opony przyzwoite AT- nie miałem jeszcze opcji poszukiwania holownika- choć nie pcham się bezmyślnie, po prostu jazda po drogach leśnych, wysokich trawach, błocie i piachu.
Spalanie trasa 8-9l/100km, teren 12-13l/100km. Gazu nie zakładam bo nie ma sensu. Kolega z koła ma Jeepa Cherokee 2.8 diesel spalanie ON 13/100 km w cyklu mieszanym.

Miałem wcześniej Jeepa ZJ 5.2 V8- Limited 1996r, komfort itp. niesamowity, ale spalanie powyżej 20l/100km w lesie mnie zmusiło do sprzedania no i co jakiś czas problemy z instalacją LPG.

Uważam ze najlepszy dla myśliwego jest Pick-up. Osobiście podobają mi się Fordy Renger, dość ekonomiczne auta, przy silniku 2,5 diesel 8-13 litrów/100km w cyklu mieszanym to dobry wynik przy takim pojeździe.

Idealnie gdy mamy auto oddzielne do naszego hobby, zapachy po zwierzynie itp mogą przeszkadzac szanownym, małżonkom i innym pasażerom (nie dotyczy Pick-upa).

Darz Bór
Rafrom
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 października 2015, 10:44

Re: Jaki samochód do lasu.

Postprzez molok78 » 1 września 2018, 22:15

Przerabiałem już różne opcje,jednak to auto które mam teraz pobiło wszystkie dotychczasowe.Fakt do jazdy na co dzień raczej się nie nadaje nie na oryginalnych oponach.Jest to wersja ABC czyli absolutnie brak czegokolwiek ... Nie ma wspomagania,nie ma klimy, nie posiada żadnych regulacji.I tu bym skłamał,ma regulację fotela i lusterek oczywiście ręczną.Trzy dźwignie do biegów i dwie skrzynie biegów... I to wszystko razem współdzia.Bohateem jest ŁADA NIVA.Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki samochód do lasu.

Postprzez mysliwy21 » 22 października 2019, 19:35

tylko grand vitara
mysliwy21
 
Posty: 211
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, 19:48
Lokalizacja: okolice przeworska

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości