przestrzeliwanie broni

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

przestrzeliwanie broni

Postprzez synek1221 » 21 listopada 2015, 20:33

Witam!

nurtuje mnie pytanie czy po odkręceniu osady i ponownym przykręceniu należy przestrzelać broń? chciałbym dać osadę do renowacji i stąd moje pytanie...

Darz Bór!
synek1221
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 stycznia 2015, 23:16

Re: przestrzeliwanie broni

Postprzez PawelC » 22 listopada 2015, 16:44

Teoretycznie nic się nie powinno zmienić. Montaż i luneta przymocowane są do części metalowych, drewno w ogóle nie powinno dotykać do lufy. Osadę odkręcasz od lufy i komory zamkowej w jakimś celu, jeżeli dokonasz jakichkolwiek zmian to zmieni Ci się składność broni, może zmienić się środek ciężkości broni i będzie ci inaczej "leżała " w dłoni. Tak czy inaczej warto wypróbować broń po przeróbkach, zawsze to jakiś pretekst ab y sobie trochę postrzelać, ot tak, dla przyjemności a nie z musu. Ja osobiście lubię strzelać do tarczy i staram się przynajmniej raz na miesiąc wpaść na godzinę na strzelnicę i wystrzelić paczkę amunicji. trening czyni mistrza, kolego bo w 9 przypadkach na 10 winę za spudłowanie ponosi strzelec d... a nie broń od Kruppa ;) .
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Re: przestrzeliwanie broni

Postprzez molok78 » 22 listopada 2015, 22:45

Po rozłączeniu osady od części metalowej i ponownym skręceniu całości zmieniają się naprężenia obu części.Bez ponownego ustawienia broń raczej na pewno będzie biła nie celnie.
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Re: przestrzeliwanie broni

Postprzez molok78 » 29 listopada 2015, 16:32

Jeszcze taka mała uwaga.Broń przystrzelona w letni słoneczny dzień w mroźny zimny zimowy dzień/noc wcale nie musi strzelać tak samo... :wink:
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości